Держава реєструє офіційну торговельну марку "Зроблено в Україні": що про це відомо

Читать на русском

Кабмін затвердив постанову щодо популяризації товарів українського виробництва

Читать на русском
ТМ "Зроблено в Україні"
Усі національні виробники можуть безкоштовно використовувати цю ТМ

Кабмін затвердив постанову щодо популяризації товарів українського виробництва

Кабінет міністрів затвердив постанову, яка має на меті популяризацію національного виробника. Буде зареєстрована торговельна марка "Зроблено в Україні". Усі підприємства зможуть використовувати її абсолютно безкоштовно. 

Про це йдеться в постанові Кабміну під номером 197. Ознайомитися з нею можна на сайті уряду. 

В Міністерстві економіки вже отримали задачу щодо подачі заявки на реєстрацію торговельної марки. Також буде розроблений та затверджений брендбук (тобто технічний стандарт) на основі зображення.

Постановою рекомендується державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності використовувати зображення торговельної марки відповідно до технічного стандарту. Таким чином влада сподівається підвищити популярність саме національного виробника.

"Використання затвердженого цією постановою зображення торговельної марки державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності здійснюється на безоплатній основі", - йдеться в постанові.

Так виглядає торговельна марка "Зроблено в Україні"
Так виглядає торговельна марка "Зроблено в Україні"

"Зроблено в Україні": про що тут йдеться

Нагадаємо, що платформу "Зроблено в Україні" презентував, серед інших, особисто президент Володимир Зеленський. За його словами, відповідне доручення вже надано уряду, наразі цю програму розробляють, і вона повинна запрацювати вже цьогоріч.

Її суть - у популяризації національного виробника. Останній дуже страждає через війну, тимчасову окупацію частини територій, руйнування промислових потужностей та виробничих ланцюжків, складності з логістикою тощо. 

Паралельно з цим в Україні широко представлені товари з країн ЄС. Це дуже просто перевірити, зайшовши в будь-який супермаркет. Польські сири, шоколадки та креветки, литовське пиво, фрукти з Іспанії тощо. Наразі на полицях крамниць стало значно більше західних товарів, ніж було до війни. Тож, природно, від цього страждає український виробник, а влада намагається якось стимулювати українців підтримувати свої національні підприємства. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи має сенс будівництво тунелю між Оболонню і Троєщиною у Києві, коли столиця має багато інших важливих проблем? Сьогодні ми розберемо цю тему разом з Олегом Попенком, інфраструктурним експертом. Приєднуйтесь до нашого інтерв'ю, щоб дізнатися більше про перспективи цього проєкт та його співвідношення до реальних проблем Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.