Зустріч з польськими урядовцями на кордоні не відбулася: Шмигаль звернувся до колег

Читать на русском

За його словами, блокада кордону шкодить не лише українцям, але й полякам

Читать на русском
Блокада кордону
Польські урядовці не прибули на зустріч з українцями на кордоні. Колаж: Інформатор

За його словами, блокада кордону шкодить не лише українцям, але й полякам

Представники українського уряду на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем у п’ятницю, 23 лютого, прибули на польський кордон для врегулювання питання щодо протестів фермерів, які блокують рух вантажівок. Втім, зустріч з польськими урядовцями не відбулася, адже вони не приїхали.

Про це Шмигаль повідомив у Telegram. Він також звернувся до польських колег, фермерів та звичайних громадян.

“Місяць тому в Києві Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск говорив про те, що Польща є найнадійнішим, найважливішим союзником України в цій смертельній сутичці зі злом. Місяць тому ми погоджувалися, що блокування кордону шкодить нашим країнам і що важливо не допустити подібних інцидентів. Пройшов місяць, і ми знову повернулися в цю точку. Тільки тепер ми бачимо відверті провокації”, – написав український прем’єр.

Зустріч з польськими урядовцями на кордоні не відбулася: Шмигаль звернувся до колег 1

Він зазначив, що для зустрічі на кордон разом із ним прибули віцепрем’єр-міністр Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, міністр АПК Микола Сольський, заступник міністра закордонних справ Євген Перебийніс, заступник міністра економіки Тарас Качка, заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач, голова Державної прикордонної служби, генерал Сергій Дейнеко, а також керівник Державної митної служби Сергій Звягінцев. Разом із поляками вони мали домовитися про вирішення ситуації на кордоні.

Зустріч з польськими урядовцями на кордоні не відбулася: Шмигаль звернувся до колег 2

Шмигаль підкреслив, що 16 вересня 2023-го року прийняв рішення про ліцензування експорту частини агропродукції. Тобто, без дозволу Польщі зараз неможливо експортувати зерно, кукурудзу, ріпак та соняшник на польський ринок, а таких дозволів наразі немає, як і експорту. 

“Через Польщу українське зерно їде тільки транзитом. Через польський кордон сьогодні проходить лише 5% нашого аграрного експорту. Тоді як основний маршрут — це “зерновий коридор” через Чорне море”, – зауважив глава українського уряду.

Зустріч з польськими урядовцями на кордоні не відбулася: Шмигаль звернувся до колег 3

За його словами, блокада б’є по всій польсько-українській торгівлі, по економіці наших країн. Від неї програє не лише Україна, але й польські підприємці, які експортують на наш ринок товарів на 12 млрд доларів щороку.

Зеленський також запропонував зустріч на кордоні: що відомо

Польські фермери сьогодні продовжують блокувати український кордон. На КПП стоять у чергах сотні фур, а ситуація залишається стабільно напруженою. Протестувальники все більше радикалізуються, а їхні заходи виходять з-під контролю, через що у ситуацію вирішив втрутитися особисто президент Володимир Зеленський. Він запропонував урядам України та Польщі провести на кордоні спільну зустріч, аби обговорити всі питання та вирішити цю проблему. Голова держави готовий особисто бути присутнім на цих переговорах. 

У відповідь польський лідер Анджей Дуда заявив, що підтримує ідею зустрічі українського і польського урядів для розв’язання кризи на кордоні. Раніше Польща висловила небажання проводити зустріч безпосередньо на кордонах. На вибір українській стороні пропонували Люблін, Жешув або Варшаву.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У нашому інтерв'ю з Олексієм Гончаренком ми з'ясували, які правки очікувати у запропонованому законопроєкті про мобілізацію. Ми не оминали тему боротьби з «ухилянтами» і дізналися, чому агресивний підхід не завжди є найкращим в цій сфері. Детальні відповіді від народного депутата вже скоро!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.