Парламентарі Об’єднаного королівства вважають, що після закінчення терміну дії трирічних віз для біженців, українці повинні мати право залишитися
Майже сто тисяч українських біженців у Великій Британії втратять візи у 2025 році, тому негайно потребують роз’яснень, що їм потрібно буде робити далі. Депутати від Торі вимагають від уряду роз’яснень щодо того, яким буде політика країни із цього приводу. Британія позитивно оцінює досвід інтеграції українців до свого суспільства.
Як повідомляє видання The Telegraph, депутат Роберт Бакленд, колишній міністр юстиції при Борисі Джонсоні, заявив, що потрібно розглянути надання українцям юридичного статусу, який дасть можливість перебувати в країні на постійній основі. За його словами спеціальна віза, яку розробляли для «особливо термінової та безпрецедентної ситуації», вимагає подальшого індивідуального узгодження для кожного біженця. Він пропонує запропонувати форму з «вищим ступенем визначеності», але яка не буде означати повне громадянство. У парламенті занепокоєні тим, що потрібна певність у майбутньому для біженців, їхніх роботодавців і громад.
«Оскільки в деяких є діти в школі, ми повинні дати їм можливість планувати», — сказав Боб Сілі, співголова загальнопартійної парламентської групи з питань України.
Після початку війни в Україні, було створено дві програми для в’їзду до Британії біженців: Homes for Ukraine і Ukraine Family Scheme. За кожною надається термін перебування до трьох років. За допомогою цих інструментів, до країни в’їхало понад 182 100 українців. Більшість прибула в перші шість місяців, тому тепер приблизно 100 тисячам загрожує вигнанням до вересня 2025 року.
Британія зацікавлені в наданні прихистку нашим біженцям, оскільки переважна більшість із них добре інтегрувалися, знайшла роботу, продовжує навчання, побудували заново соціальні зв’язки. Вони хотіли б знати зазделегідь, що потрібно робити для того, щоб уникнути проблем у довгостроковій перспективі, адже, половина дорослих українців мають бажання пробути у Великобританії довший час, не залежно від того, коли закінчиться війна. Чиновники Британії вважають, що одномоментне повернення всіх біженців небажане і для самої України, адже зруйнована війною інфраструктура просто не зможе цього витримати.
«Тож, у певному сенсі, краще, якщо це відбуватиметься повільніше або більш організовано, якщо хтось захоче повернутися, коли це буде безпечно. Просто важливо мати позитивне обрамлення навколо цього зі сторони Сполученого Королівства, щоб сигналізувати про те, що ми не намагаємось викрасти людей з України та відлучити від зусиль із її відновлення, коли це стане безпечним», — заявив Стен Бенеш із благодійної організації Opora.
Раніше ми розповідали про те, як живуть українці у Франції та Австралії. А ще ми писали, що за даними «Громадянської мережі «ОПОРА»», кожного місяця з України виїжджають десятки тисяч людей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.