Щомісяця з України виїжджають десятки тисяч людей — організація "Опора"

Читать на русском

Нині на кордонах спостерігаються величезні черги

Читать на русском
Мігранти
Лише за минулі вихідні до Польщі поїхали 61 тисяча українців

Нині на кордонах спостерігаються величезні черги

Щомісяця близько 40-50 тисяч українців перетинають кордон і не повертаються. Ймовірно, причиною зростання став початок літнього сезону, й не виключено, що восени кількість людей, що повернулася додому знову зросте. Принаймні поки про це свідчать результати опитування ООН. 

Як повідомив аналітик даних "Громадянської мережі "ОПОРА" Андрій Савчук в ефірі телемарафону "Єдині новини", посилаючись на дані Об’єднаної організації націй, 65% українців за кордоном все ж планують повернутися, з яких 12%, зроблять це вже в наступні 3 місяці. 

Спонукати українців повернутися додому можуть такі чинники: 

  • припинення війни та відсутність загрози
  • сприятлива соціально-економічна ситуація в країні 

"Ми бачили, що люди поверталися, щоб віддавати своїх дітей в укр. школи, коли школи готували до навчального року. Це серйозний фактор, щоб люди поверталися. Безпека залишається пріоритетом для українців, і навіть скасування пільг не змусило проміняти це на життя та здоров'я своє та своїх рідних", — зазначили в "Опорі".

За словами Савчука, тенденція, коли українці готові емігрувати в інші країни, а не повертатися додому свідчить про складні демографічні виклики для України, які чекатимуть нашу державу в найближчі 1-2 роки.

"Люди поступово інтегруються за кордоном. І тому, чим довше триватиме війна, тим важче буде повертати українців додому", — прокоментував аналітик.

Скільки українців стали біженцями?

20 червня, уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що у зв’язку з російською агресією понад 8 мільйонів українців стали біженцями, з них понад 5 мільйонів шукають тривалого прихистку у країнах Європи. Частина українці мігрують далі — у США, Канаду або інші країни.

Нині на кордоні з Польщею черги

Найбільше навантаження припадає на пункти пропуску «Краківець» та «Шегині». З огляду на черги, прикордонники порадили українцям прямувати на ті КПП, де спостерігається менша кількість людей. 

“Найбільші накопичення автотранспорту перед вихідними днями – це четвер, п’ятниця, субота. Надалі – неділя, понеділок, ми спостерігаємо більше накопичення в напрямку в’їзду в Україну. Найменші черги перед пунктом пропуску на виїзд з України ми спостерігаємо у понеділок-вівторок, на в’їзд в Україну – вівторок, середа”, – зазначає начальник відділення інспекторів прикордонної служби «Краківець» Сергій Веретільник.

Нагадаємо, з 30 червня 2023 року згідно зі змінами прийнятими в законопроєкті 9342, військові та строковики матимуть право піти у відпустку на 30 днів, курсантам нададуть ― канікулярну відпустку, а це 10 днів зимову та 20 днів літню. До того ж в Міністерстві оборони повідомили, що у період воєнного стану військові можуть поїхати у відпустку за кордон ― до своїх родин, проте, кожну окрему ситуацію розглядають індивідуально.

Раніше ми писали скільки чоловіків виїхали з України за рік війни і яка відповідальність на них чекає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.