Нині на кордонах спостерігаються величезні черги
Щомісяця близько 40-50 тисяч українців перетинають кордон і не повертаються. Ймовірно, причиною зростання став початок літнього сезону, й не виключено, що восени кількість людей, що повернулася додому знову зросте. Принаймні поки про це свідчать результати опитування ООН.
Як повідомив аналітик даних "Громадянської мережі "ОПОРА" Андрій Савчук в ефірі телемарафону "Єдині новини", посилаючись на дані Об’єднаної організації націй, 65% українців за кордоном все ж планують повернутися, з яких 12%, зроблять це вже в наступні 3 місяці.
Спонукати українців повернутися додому можуть такі чинники:
"Ми бачили, що люди поверталися, щоб віддавати своїх дітей в укр. школи, коли школи готували до навчального року. Це серйозний фактор, щоб люди поверталися. Безпека залишається пріоритетом для українців, і навіть скасування пільг не змусило проміняти це на життя та здоров'я своє та своїх рідних", — зазначили в "Опорі".
За словами Савчука, тенденція, коли українці готові емігрувати в інші країни, а не повертатися додому свідчить про складні демографічні виклики для України, які чекатимуть нашу державу в найближчі 1-2 роки.
"Люди поступово інтегруються за кордоном. І тому, чим довше триватиме війна, тим важче буде повертати українців додому", — прокоментував аналітик.
20 червня, уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що у зв’язку з російською агресією понад 8 мільйонів українців стали біженцями, з них понад 5 мільйонів шукають тривалого прихистку у країнах Європи. Частина українці мігрують далі — у США, Канаду або інші країни.
Найбільше навантаження припадає на пункти пропуску «Краківець» та «Шегині». З огляду на черги, прикордонники порадили українцям прямувати на ті КПП, де спостерігається менша кількість людей.
“Найбільші накопичення автотранспорту перед вихідними днями – це четвер, п’ятниця, субота. Надалі – неділя, понеділок, ми спостерігаємо більше накопичення в напрямку в’їзду в Україну. Найменші черги перед пунктом пропуску на виїзд з України ми спостерігаємо у понеділок-вівторок, на в’їзд в Україну – вівторок, середа”, – зазначає начальник відділення інспекторів прикордонної служби «Краківець» Сергій Веретільник.
Нагадаємо, з 30 червня 2023 року згідно зі змінами прийнятими в законопроєкті 9342, військові та строковики матимуть право піти у відпустку на 30 днів, курсантам нададуть ― канікулярну відпустку, а це 10 днів зимову та 20 днів літню. До того ж в Міністерстві оборони повідомили, що у період воєнного стану військові можуть поїхати у відпустку за кордон ― до своїх родин, проте, кожну окрему ситуацію розглядають індивідуально.
Раніше ми писали скільки чоловіків виїхали з України за рік війни і яка відповідальність на них чекає.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.