Так звані "кальтропи" українські воїни скидають на дороги з дронів
Сили оборони України почали використовувати на фронті давньоримську зброю. Так звані "caltrops" (кальтропи) – невеликі металеві чотирикутники. Їх скидають з дронів на дороги, тим самим створюючи перешкоди транспорту окупантів.
Про це повідомило видання Forbes. Зазначається, що ЗСУ буквально засипає всі дороги, де пересуваються вантажівки з забезпеченням окупантів, "кальтропами". Наїжджаючи на них, ворожі автівки зупиняються і в цей час українські безпілотники скидають на них вибухівку.
"Українські дрони усіяли дороги чотирикутною металевою зброєю, влаштованою так, що в який би бік вони не падали, одна точка завжди спрямована вгору", – йдеться у повідомленні.
У виданні додали, що тепер росіянам доводиться дивитись не тільки уверх, а ще і вниз.
Назва "caltrops" перекладається з латині як "ловець п'ят". Їх використовувала ще армія Олександра Македонського, щонайменше 313 років до нашої ери. Форма відтоді майже не змінилась. Новий виток популярності ці "кальтроп" здобули під час Другої світової війни. Їх використовував рух опору в Європі, як спосіб пошкодження шин у німецьких автівках. Бо це було дешевше, ніж вибухівка.
Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну "кальтропи" знову набули популярності. І якщо напочатку війни їх виготовляли вручну у невеликій кількості, то тепер ситуація змінилась і ЗСУ отримують їх необмежену кількість. Вони мають змогу прифронтові дороги повністю заблокувати для руху окупантів.
"Тактика скидання кальтропів із дронів, безсумнівно, надихне на створення безлічі інших нових методів. Дрони вже можуть встановлювати міни, наземні датчики і навіть невеликих роботів. Єдиним обмеженням є уява користувачів", – наголосили у Forbes.
Раніше Інформатор писав, що наразі безпілотники FPV є майже повсюдними на українському полі бою. Більшість техніки росіян знищується саме ними. При цьому вартість таких дронів складає 400 доларів за штуку, а ціна на важку ворожу техніку стартує від декількох десятків тисяч доларів.
Також найближчим часом українська армія отримає новітню зброю, яка зможе хоч частково замінити людей на фронту. Це системи автоматизованого управління зв’язку та захисту інформації, засоби ураження, кібербезпека, штучний інтелект та розмінування. Всього 12 пріоритетних технологічних розробок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.