CreditPlus продав борг жінки, проте вона не хотіла повертати гроші

У вересні 2022 року справу щодо боргу став розглядати Амур-Нижньодніпровський районний суд Дніпропетровська

CreditPlus продав борг жінки, проте вона не хотіла повертати гроші
Борг продали і новий власник звернувся до суду

У травні 2021 року фірма «Авентус України», яка працює під брендом CreditPlus, надала жінці у борг 10 тисяч гривень. Через місяць гроші з процентами мали повернути, проте так не сталося. Тоді цей борг продали іншій компанії й вона вирішила примусово забрати гроші.

У листопаді 2021 року борг жінки продали «Європейській агенції з повернення боргів». Там порахували, що жінка мала повернути майже 33 тис. грн. З цієї суми 10 тис. грн склала заборгованість за основною сумою боргу та 22 тис. 800 грн - заборгованість за відсотками.

Що було у суді

Боржниця наполягала, що у нового власника її боргу немає щодо нього оригіналів документів. Тому довести, що саме таку суму заборгували компанія нібито не могла. До того ж «Європейська агенція з повернення боргів» не довела, що тепер вона має право вимагати гроші. До того ж жінку ніхто не попередив та не запитав її дозволу щодо продажу боргу. Через це начебто не було підстав вимагати гроші.

Крім того, якщо цифра в 10 тис. грн якщо десь і мелькала, то понад 22 тис. грн процентів взагалі жінка не могла ніяк пояснити. За словами боржниці, строк кредитування складав 30 днів, а вона не подовжувала цей термін. Тому проценти мали б нараховувати впродовж місяця, а не як захочеться.

Щоб врівноважити ситуацію з боргом, жінка просила відмовити новому кредитору та стягнути з нього 5 тис. грн, які витратила на оплату праці адвоката.

Новий власник боргу визнав, що у нього дійсно немає оригіналів документів. А щодо нарахування процентів, то через забудькуватість жінки угоду автоматично подовжили. Тому тепер борг треба повертати за новими розрахунками.

Суддя вивчила всі фінансові документи та визнав, що понад 22 тис. грн боргу по процентах з’явилися у період з травня по вересень 2021 року, коли жінка забувала платити. Правильність таких розрахунків вказана в умовах угоди, які часто забувають читати українці.

Не було питань у судді й щодо продажу боргу – все було зроблено юридично вірно. Тому у січні 2023 року суддя АНД райсуду Дніпропетровська Віолетта Спаї ухвалила, що жінка має повернути майже 33 тис. боргу та ще й сплатити 2 тис. 481 грн судового збору.

Однак боржниця з цим рішенням не погодилася та подала на нього скаргу. На момент підготовки матеріалу ще не було відомо, хто виграв остаточно.

Як брати позику правильно

Національний банк розповів, що фактична вартість мікропозики може відрізнятися від очікуваної.

«На вебсайті фінансових установ має бути зазначена загальна вартість кредиту з усіма комісіями та платежами, реальна річна процентна ставка, строки та суми, умови дострокового повернення, штрафні санкції у разі порушення умов кредитування тощо. Однак трапляються випадки, коли вартість кредиту може відрізнятися від очікуваної або рекламованої, бо фінансова установа вказує у своїх інформаційних матеріалах лише привабливу для споживача процентну ставку, наприклад, 1-2% за день користування кредитом. Це пряме порушення, що може ввести в оману щодо фактичної загальної вартості такого кредиту. Будь ласка, повідомляйте про подібні порушення Національний банк!», - йдеться в повідомленні регулятора.

Експерти радять перш ніж оформлювати кредит, з’ясувати основні умови. І перш ніж підписувати угоду, її варто прочитати та ретельно оцінити.

«Вебсайти фінансових установ містять чіткий перелік мінімально необхідної інформації: повну назву та контактну інформацію фінансової установи, відомості про ліцензію на послугу з надання кредитів, істотні характеристики кредиту у стандартизованому форматі. Так само істотна інформація міститься у кредитному договорі, який варто неодмінно прочитати перед підписанням», - радять в НБУ.

Інформатор розповідав, що жінка повернулася з Польщі в Україну, щоб довести - вона не брала гроші в CreditKasa. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube