JPMorgan прогнозує більший потенціал зростання біткоїна порівняно із золотом у другій половині року
На ранок 22 травня, біткоїн сягнув чергового рекорду — вартість монети перевищила $111 000. Які причини і що буде далі.
Як пише Bloomberg, біткоїн ненадовго досягнув історичного максимуму після прийняття законодавства про стейблкоїн у США, що породило надії на регуляторну ясність при президенті Дональді Трампі.
Найбільша криптовалюта зросла ще 21 травня на 2,7% до рекордних $109 856, перш ніж розпродати більшу частину прибутку на тлі відступу фінансових ринків. Попередній максимум був встановлений 20 січня. Далі вартість монети трохи знизилася. Нині ж вартість біткоїна ще вища.
Підтриманий індустрією регуляторний законопроєкт готується до обговорення в Сенаті США, і двопартійна група сподівається прийняти його вже цього тижня з переглянутими умовами, включаючи більш жорсткі обмеження на відмивання грошей та покращений захист прав споживачів.
Умови запропонованого законопроєкту були переглянуті з метою запровадження більш жорстких обмежень щодо відмивання грошей, іноземних емітентів, технологічних компаній та покращення захисту прав споживачів. Це також забезпечить однакові правила для вітчизняних та іноземних емітентів.
«Це зміна підходу від Гері Генслера та Комісії з цінних паперів і бірж до адміністрації Трампа, яка охопила нашу галузь, — сказав Майкл Новограц, засновник і головний виконавчий директор Galaxy Digital, під час інтерв’ю Bloomberg TV 21 травня. — Це вивільнило тваринний дух як тут, так і за кордоном».
Стрибок до нового рекордного рівня відбувся в той час, коли Трамп готувався зустрітися з найбільшими власниками своїх мемокоїнів на вечері в своєму гольф-клубі під Вашингтоном.
Цьогоріч біткоїн виріс приблизно на 14%, випередивши інші ризикові активи. Деякі учасники ринку охрестили біткоїн притулком під час потрясінь на фінансових ринках, спричинених запровадженням торгових тарифів Трампа.
Трейдери опціонами вже створили «бичачі» позиції по біткоїну на початку цього тижня: найбільший відкритий інтерес, або кількість непогашених контрактів по дерибіту, спостерігався до опціонів на $110 000, $120 000 і $300 000, термін дії яких закінчується 27 червня. За даними Amberdata, за останні 24 години різко зріс попит на короткострокові котирування, термін дії яких закінчується до кінця червня, з ціною виконання вище $110 000. Ліквідації як бичачих, так і ведмежих ставок на криптоактиви залишаються помірними на тлі прориву, що склав близько $200 млн за останні 24 години, згідно з даними Coinglass.
Майнери біткоїнів, пул маловідомих компаній з малою капіталізацією та публічних фірм, новостворених криптовалютними гігантами, пропонують все, що завгодно — від конвертованих облігацій до привілейованих акцій, надаючи інвесторам різні варіанти впливу на біткоїн. Філія Cantor Fitzgerald LP працює з емітентом стейблкоінів Tether Holdings SA і SoftBank Group над запуском Twenty One Capital Inc. — компанії, яка імітує бізнес-модель Strategy. Дочірня компанія Strive Enterprises Inc., співзасновником якої є Вівек Рамасвамі, об'єднується з лістинговою компанією Asset Entities Inc. на біржі Nasdaq, щоб створити біткоїн-скарбницю.
Інвестори купували золото та біткоїн як страховку від знецінення звичайних грошей. Завдяки цьому обидва активи зросли в ціні наприкінці минулого року. Але у 2025 році ця тенденція зупинилася і перетворилася на гру з нульовою сумою, де зростання одного активу відбувається за рахунок іншого, вважають аналітики JPMorgan, повідомляє The Block.
«Загалом, ми очікуємо, що гра з нульовою сумою між золотом і біткоїном, яка спостерігається з початку року, триватиме до кінця року. Однак ми схиляємося до думки, що специфічні для криптовалют каталізатори створять більше можливостей для зростання біткоїна порівняно із золотом у другій половині року», — заявили аналітики JPMorgan на чолі з керуючим директором Ніколаосом Панігірцоглу.
З моменту досягнення піку 22 квітня ціна золота впала майже на 8%, тоді як біткоїн за той самий період зріс на 18%. Аналітики зазначають, що ця зміна також відображається у потоках інвестицій: протягом останніх трьох тижнів спостерігається відтік коштів з біржових фондів, орієнтованих на золото, та приплив у спотові біткойн- та криптофонди.
Дані ф'ючерсних контрактів демонструють аналогічну тенденцію — обсяги позицій у золоті зменшилися, а у ф'ючерсах на біткойн зросли. На початку цього року спостерігалася протилежна картина — золото зростало, тоді як біткоїн відставав, як і інші ризикові активи. Аналітики стверджують, що зростання біткоїна не лише пов'язане зі зниженням ціни на золото, але й зумовлене специфічними для криптовалют факторами.
Такі компанії, як Strategy (раніше MicroStrategy) та Metaplanet, продовжують збільшувати свої запаси біткоїнів. Зокрема, Strategy вже виконала 60% цілі в межах так званого плану «21/21» і планує залучити ще $42 млрд до 2027 року, наголосили аналітики. Зазначимо, що «21/21» компанії MicroStrategy полягає в залученні $42 млрд протягом трьох років для купівлі біткоїнів.
Деякі штати США також починають додавати біткоїн до своїх резервів. Наприклад, Нью-Гемпшир тепер дозволяє інвестувати до 5% державних активів у біткоїн і золото. Аризона створює резерв цифрових активів, що фінансуватиметься за рахунок винагород за стейкінг та аірдропів, і при цьому обіцяє не підвищувати податки.
Ринок криптовалютних деривативів також розвивається. Американські біржі придбали великі платформи:Coinbase купила Deribit,Kraken придбала NinjaTrader, а Gemini отримала ліцензію на надання послуг з деривативами по всій Європі. Аналітики вважають, що ці події можуть заохотити більшу участь інституційних інвесторів у криптопросторі, оскільки регулювання підвищує довіру.
Загалом, завдяки зниженню цін на золото та цим специфічним для криптовалют факторам, аналітики JPMorgan прогнозують більший потенціал зростання біткоїна у другій половині року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.