Чому Залужний не свідчив у справі Червінського: ексрозвідник озвучив свою версію

На думку Червінського, слідство навмисно приховує докази щодо того, що росіяни за допомогою власних супутників мали необхідні розвіддані для удару по аеродрому Канатове

Червінський, Залужний
Червінський припустив, чому Залужний не давав свідчень у його справі. Колаж: Інформатор

Колишній розвідник Роман Червінський висловив припущення, чому Валерій Залужний не свідчив у його справі. На його думку, на ексголовнокомандувача ЗСУ здійснювався тиск з боку правоохоронців. Водночас вважає, що Залужному надавали неправдиву інформацію про справу.

Про це Червінський сказав в ефірі Еспресо. Він сказав, що ексголовкому був направлений відповідний лист з недостовірною інформацією.

"Я впевнений в тому, що на Залужного здійснювався величезний вплив з боку правоохоронних органів, Служби безпеки України. Він проявлявся як в шахрайських діях з їхнього боку, так і, я думаю, в особистих зустрічах і в особистих переконаннях його, щоб він цього не робив. Я бачив лист, який був направлений Залужному. По-перше, Залужний відмовився давати свідчення, бути допитаним як свідок, він не допитаний. Він не виступав жодного разу у суді. Проте Служба безпеки України направила йому лист, прохання і запит, чи була погоджена ця операція. Однак в цьому листі СБУ внесла задокументовану недостовірну інформацію. Вони написали, що ними встановлено, що: "Червінський під час проведення цієї операції повідомив росіянам про зосередження техніки, зброї і особового складу на аеродромі Канатове, що і стало причиною обстрілу аеродрому. Чи санкціонував Залужний таку операцію?" Тобто я вважаю, що це завідома неправдива інформація, яка була надана Залужному", - сказав ексрозвідник.

На його думку, саме через неправдиві дані, зокрема, Залужний відмовився від свідчень. Він також вважає, що ексголовком нібито зрозумів, що деякі деталі "були вигадані слідством".

"Зараз уже, коли час пройшов, і мій безпосередній керівник генерал Ганущак прийшов в суд, дав свідчення під присягою про те, що операція була санкціонована Залужним, що саме він доповідав Залужному про цю операцію. І це підтверджує також той лист, який Залужний написав на Баканова для того, щоб Баканов відрядив оперативного співробітника Служби безпеки України для участі в цій операції спільно зі Збройними Силами України. Тобто все це підтверджується іншими доказами по справі, які приховувало свого часу слідство, однак зараз вони вже нами доказуються і показуються в суді. Тому я вважаю, що Залужний все-таки уже усвідомив, що відбулося, розуміючи позицію своїх керівників, своїх підлеглих, таких як мій генерал колишній", - вважає Червінський.

Крім того, він припускає, що слідство навмисно приховує інші докази. Зокрема, про те, що  що російькі військові мали необхідні розвіддані за допомогою власних супутників для удару по аеродрому "Канатове". За його словами, це один з особливих інфраструктурних об'єктів, які несе величезну загрозу для ворога.

"Коли слідство має розслідувати справу всебічно, повністю і неупереджено, то вони приховують ті факти, що російські супутники весь час розвідували цей аеропорт, що вони збирали інформацію, яка необхідна була для цього обстрілу, як до того, так і після того, перевіряючи наслідки цього обстрілу. Тобто такі докази слідство взагалі приховує від суду, не надало їм їх. І тому ці докази, які наявні зараз у сторони захисту і будуть отримані ще судом, вони доведуть і покажуть Залужному, що чим був зумовлений цей обстріл аеродрому. Що цей обстріл був зумовлений саме тим, що цей аеродром обстрілювався неодноразово і до того, після того обстрілювався", - додав Червінський.

Що відомо про справу Романа Червінського

Інформатор уважно стежив за долею Червінського. Ексрозвідника звинувачували у тому, що через його дії Росія вдарила по військовому аеродрому Канатове.

Це трапилося під час операції, у якій нібито брав участь Червінський. Українські спецслужби домовилися з російським пілотом про те, що він разом із літаком здасться у полон та отримає велику суму грошей. Літак мав сісти на Канатовому, але не прилетів. Замість того РФ вдарила по аеродрому ракетами. 

А у грудні 2023 року Червінському було оголошено підозру в спробі заволодіти 100 тисячами доларів США. Підсудний видавав себе за посадовця Державної фіскальної служби. 17 липня 2023 року Червінський вийшов зі слідчого ізолятора після внесення за нього застави благодійним фондом, пов’язаним з лідером партії "Європейська солідарність" Петром Порошенком.

У липні минулого року правоохоронці відпустили Червінского під заставу, яку вніс Порошенко, але наступного дня затримали його знов. Тоді було призначено домашній арешт.

Сам Червінський впевнений, що звинувачення проти нього мають політичне підґрунтя. Він вважає, що справу проти нього відкрито через його участь у спецоперації з затримання бойовиків ПВК "Вагнер" і критику дій Офісу президента. Ексрозвідник розповів про складні моменти в роботі та свій конфлікт з українською владою.

Нагадаємо, Німецькі медіа знову звинувачують Україну у підривах “Північних потоків”. Організатором там вкотре назвали ексрозвідника Романа Червінського. Зазначається, що план диверсії погодив тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, але він не отримав дозволу на операцію від Володимира Зеленського, то ж операція пройшла без схвалення президента України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube