Через день після виходу із СІЗО: суд знов обрав запобіжний захід ексрозвіднику Червінському

Народні депутати від Євросолідарності Петро Порошенко, Ірина Геращенко, Вікторія Сюмар, а також колишній політв’язень Балух хотіли взяти Червінського на поруки, але суд був невблаганним

Петро Порошенко, Роман Червінський у залі суду
Порошенко також пропонував взяти Червінського на поруки. Фото: Суспільне

Ексрозвіднику Роману Червінському, який вийшов під заставу у 9 мільйонів гривень, частину з яких сплатив експрезидент України Петро Порошенко, призначено домашній арешт у справі про хабар на 100 тисяч доларів. Адвокати Червінського просили залишити йому попередній запобіжний захід, який було призначено кілька днів тому у справі про ракетний обстріл аеродрому "Канатове" влітку 2022 року. За цим рішенням Червінський мав залишатися на волі.

Як повідомляють кореспонденти "Суспільного", колишньому командиру одного з підрозділів Сил спеціальних операцій Роману Червінському обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту у справі про отримання хабаря у розмірі 100 тисяч доларів. Хоча тільки вчора, 17 липня, Червінський вийшов з СІЗО після внесення застави екс-президентом Петром Порошенком.

На сьогоднішньому засіданні народні депутати Петро Порошенко, Ірина Геращенко та Вікторія Сюмар також запропонували взяти Червінського на поруки. На засіданні також виступив колишній політв’язень Володимир Балух, який також висловив бажання взяти Червінського на поруки, окрім нардепів від «Євросолідарності».

Згідно з даними кореспондентів "Суспільного", адвокати Червінського просили залишити попередній запобіжний захід — перебування на волі під заставою в дев'ять мільйонів гривень або особисте зобов’язання.

Справа Червінського: що відомо

У грудні 2023 року Червінському було оголошено підозру в спробі заволодіти 100 тисячами доларів США. Підсудний видавав себе за посадовця Державної фіскальної служби. 17 липня 2023 року Червінський вийшов зі слідчого ізолятора після внесення за нього застави благодійним фондом, пов’язаним з лідером партії "Європейська солідарність" Петром Порошенком.

Нагадаємо, що колишньому співробітнику ГУР МО Роману Червінському СБУ також пред'явила підозру в перевищенні службових повноважень (за ч. 5 ст. 426-1 КК України) 21 квітня минулого року, а вже 24 квітня його затримали. За версією правоохоронців, полковник вирішив самостійно, без узгодження з державними органами, провести спецоперацію із захоплення літака ВКС РФ, пілот якого нібито погодився перейти на бік України.

Слідство стверджує, що ця операція проходила всупереч зауваженням СБУ. В результаті дій Червінського Росія нібито отримала інформацію про розташування військовослужбовців Повітряних сил ЗСУ та українських літаків. 23 липня 2022 року було завдано удару по аеродрому Канатове, внаслідок якого загинув командир частини, 17 військових отримали поранення, Україна втратила два бойові винищувачі, а злітна смуга та інша техніка зазнали серйозних пошкоджень.

Червінський стверджує, що після того, як ГУР відмовилося від проведення операції, її підготовкою займалася СБУ, а його з командою залучили на останньому етапі для професійної допомоги.

Після обстрілу аеродрому Канатове ФСБ Росії заявила, що українська розвідка готувала операцію з викрадення російських військових літаків, яку вдалося зірвати. ФСБ стверджувала, що ГУР намагалася завербувати російських пілотів, щоб ті перегнали літаки на українські аеродроми в обмін на грошову винагороду і гарантії отримання громадянства однієї з країн ЄС. У листопаді минулого року The Washington Post пов'язала Червінського з підривом російського газопроводу "Північний потік". Його адвокат заявив, що полковник був "здивований" цією інформацією. Відтак, Роман Червінський перебував під арештом з квітня 2023 року після оголошення йому підозри за статтею "перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube