Також суд задовольнив клопотання адвокатів Червінського про доступ до мобільних з'єднань телефонів у операторів мобільного зв'язку
Колишньому розвіднику Роману Червінському суди частково пом’якшили запобіжний захід. Йому дозволили зняти електронний браслет. Крім того, повернули закордонний паспорт.
Про це повідомляють Суспільне та hromadske з посиланням на його адвокатів Костянтина Глобу та Андрія Йосипова. За їхніми словами, 3 квітня Кіровоградський районний суд дозволив Червінському повернути паспорт для виїзду за кордон.
У суді також дозволили ексрозвіднику "доступ до мобільних з'єднань телефонів у операторів мобільного зв'язку". На думку Йосипова, закордонпаспорт повернули, щоб захист не зміг поскаржитися в Європейський суд з прав людини.
"Радше з метою спробувати мінімізувати підстави для звернень до ЄСПЛ, аніж із дійсною метою дотримання прав Червінського, судом було частково задоволено клопотання та відмовлено у продовженні обовʼязку здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон", - сказав адвокат.
Водночас Кіровоградський райсуд продовжив Червінському запобіжний захід на 60 днів. Червінський має виконувати певні зобов'язання - приходити за викликом до суду, повідомляти про зміну місця перебування, а також утриматися від спілкування зі свідками й потерпілими у кримінальному провадженні.
Інформатор уважно стежив за долею Червінського. Ексрозвідника звинувачували у тому, що через його дії Росія вдарила по військовому аеродрому Канатове.
Це трапилося під час операції, у якій нібито брав участь Червінський. Українські спецслужби домовилися з російським пілотом про те, що він разом із літаком здасться у полон та отримає велику суму грошей. Літак мав сісти на Канатовому, але не прилетів. Замість того РФ вдарила по аеродрому ракетами.
А у грудні 2023 року Червінському було оголошено підозру в спробі заволодіти 100 тисячами доларів США. Підсудний видавав себе за посадовця Державної фіскальної служби. 17 липня 2023 року Червінський вийшов зі слідчого ізолятора після внесення за нього застави благодійним фондом, пов’язаним з лідером партії "Європейська солідарність" Петром Порошенком.
У липні минулого року правоохоронці відпустили Червінского під заставу, яку вніс Порошенко, але наступного дня затримали його знов. Тоді було призначено домашній арешт.
Сам Червінський впевнений, що звинувачення проти нього мають політичне підґрунтя. Він вважає, що справу проти нього відкрито через його участь у спецоперації з затримання бойовиків ПВК "Вагнер" і критику дій Офісу президента. Ексрозвідник розповів про складні моменти в роботі та свій конфлікт з українською владою.
Нагадаємо, Німецькі медіа знову звинувачують Україну у підривах “Північних потоків”. Організатором там вкотре назвали ексрозвідника Романа Червінського. Зазначається, що план диверсії погодив тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, але він не отримав дозволу на операцію від Володимира Зеленського, то ж операція пройшла без схвалення президента України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.