“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Відеоробота з елементами танцювального батлу, де співачка зібрала талановитих хореографинь, які вдало вплели музичні сенси у танець. А також, кожна з дівчат “закохалась” у головного героя кліпу, який бачив сенс лише у єдиній.
Серед лідерів - Польща, Німеччина та Канада
Понад мільйон українців загалом вже оновили дані в "Резерв+". Застосунком скористалися в 124 країнах. За кордоном дані оновили 14 тисяч громадян.
Серед лідерів - Польща, Німеччина та Канада. Про це повідомляє Міноборони.
В МО кажуть, що додатком скористалися в 124 країнах світу. Найбільше - у Польщі, Німеччині, Канаді, Чехії та США. Далі йдуть Велика Британія, Іспанія, Литва, Нідерланди та Словаччина.
Загалом же дані в застосунку оновили понад 1,1 мільйонів українців. При цьому серед тих, хто проживає за кордоном - лише 14 тисяч. Це при тому, що взагалі за кордоном, за різними даними, знаходяться 5-7 мільйонів українських біженців.
Водночас через ЦНАП дані оновили майже 55 тисяч. А через ТЦК — близько 38 тисяч громадян.
"Наші громадяни за кордоном також користуються застосунком для уточнення даних. Це маленький, але важливий вчинок для країни. Ми цінуємо це і продовжуємо розвивати зручні сервіси для усіх, незалежно від того, де вони знаходяться", – зазначила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.
Нагадаємо, Міноборони активно рекламує та піарить свій застосунок. Там кажуть, що це зручна та швидка можливість виконати свій обов'язок згідно з законом. І що для окремих категорій громадян це є альтернативою особистому візиту в ТЦК. Втім, не все так однозначно.
Справа в тому, що фактично "Резерв+" не має жодної юридичної сили, а носить виключно інформаційний характер. Про це прямо сказано у розділі застосунку "Питання і відповіді". Сам додаток не може використовуватися у випадках, коли військовозобов'язаний має представити відповідний документ. І вже мали місце випадки, коли людей зупиняли на вулицях представники ТЦК та й чути нічого не хотіли про оновлення даних в "Резерв+".
Окрім цього, оновлення даних в застосунку не гарантує, що громадянину не доведеться проходити ВЛК. А після успішного проходження комісії людину може чекати "бойова" повістка, за ігнорування якої передбачена кримінальна відповідальність.
Раніше "Інформатор" писав, що робити, якщо при оновленні даних в застосунку від МО ви побачили статус "У розшуку".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.