Чи зможе "Резерв+" замінити паперовий військовий квиток: пояснення від Міноборони

Читать на русском

Наразі застосунок "Резерв+" можна показувати поліції та військовослужбовцям ТЦК і СП, але носити військовий квиток з собою все одно треба

Читать на русском
"Резерв+"
Все більше військовозобов'язаних уточнюють свої дані

Наразі застосунок "Резерв+" можна показувати поліції та військовослужбовцям ТЦК і СП, але носити військовий квиток з собою все одно треба

Українське законодавство передбачає, що додаток "Резерв+" є електронним кабінетом. Однак цей застосунок все одно не є повною заміною військово-облікового документа. "Резерв+" зможе замінити паперовий військовий квиток, коли там з'явиться QR-код, бо дані стануть ідентичні тим, які є на папері.

Про це в ефірі телемарафону 31 травня розповів представник Міністерство оборони України Дмитро Лазуткін. За його словами, навіть зареєстровані користувачі все одно повинні мати при собі військово-обліковий документ, бо цього вимагає закон.

Лазуткін нагадав, що згідно з постановою Кабінету міністрів України, застосунок "Резерв+" можна показувати поліції та військовослужбовцям ТЦК і СП, якщо вони вимагають довести, що військовозобов'язаний виконав норму закону. Тобто, оновив дані.

"І через "Резерв+" відповідно це можна робити і демонструвати це, коли є така вимога. Але водночас треба з собою мати військово-обліковий документ, тому що також цього вимагає закон", - пояснив Лазуткін.

Також він додав, що вже з 18 червня в додаток додадуть QR-код. Після цього дані з "Резерв+" будуть ідентичні тому, що є на папері.

Також Лазуткін підкреслив, що зараз громадян зі статусом "У розшуку" в застосунку вже значно менше. Адже все більше людей уточнює свої дані.

"Якщо з'являється цей статус, то з'ясовують чому. Усе-таки є правила військового обліку і їх могла порушити людина, якщо вона колись приписне давно отримала або змінила, наприклад, місце проживання, то також може вважатися в розшуку", - сказав представник Міноборони.

"Резерв+": що варто знати про застосунок для військовозобов’язаних

Застосунок "Резерв+" запрацював з 18 травня. Його не треба встановлювати жінкам, військовим та громадянам молодше 18 і старше 60 років. Якщо дані в застосунку вказані неправильно або є графа "у розшуку", то тоді треба звернутися до ТЦК. Оновити дані можна до 16 липня. 

За два тижні свої дані саме через "Резерв+" оновили понад 1,2 млн осіб. Навіть за кордоном у 124 країнах дані внесли 14 тисяч громадян. І це за умови, що "Резерв+" поки знаходиться у тестовому режимі. Офіційним він буде з 18 червня, коли з’явиться в "Резерві+" QR-код.

Що стосується безпеки, то в Міноборони стверджують, що застосунок "Резерві+" має надійний захист і отримав атестат відповідності комплексної системи захисту інформації. Він працює за принципом "Дії" та отримує дані за запитом з реєстру в зашифрованому вигляді. Тобто в самому додатку персональна інформація не зберігається.

Нагадаємо, в Міноборони пояснили, чи обов'язково реєструватися у застосунку "Резерв+".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.