У Резерв+ з безпідставного розшуку зняли 710 тисяч українців

Читать на русском

Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони з цифровізації, повідомила про зняття з безпідставного "розшуку" сотень тисяч громадян за допомогою застосунку Резерв+

Читать на русском
Резерв+, чоловік у формі
Помилку виправила команда Міноборони

Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони з цифровізації, повідомила про зняття з безпідставного "розшуку" сотень тисяч громадян за допомогою застосунку Резерв+

В Україні 710 000 громадян зняли з безпідставного "розшуку". Це відбулося за допомогою застосунку "Резерв+", який створили для оновлення даних військовозобов'язаних. У Міноборони схвильовані, чому така велика кількість громадян отримала цей статус.

Про це повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко. За її словами, такий статус не мав юридичних підстав.

"Одна з них — добре відомий вам статус "в розшуку", який безпідставно відображався у 710 000 громадян. Уявіть собі, цей статус без юридичних підстав мала така ж кількість наших громадян, яка може зрівнятись з населенням Львова до повномасштабного вторгнення. Чому громадяни мали такий статус?" - заявила замміністерка.

Черногоренко розповіла, що додаток Резерв+ виявив прогалини у реєстрі "Оберіг". Вона додала, якщо громадяни порушували правила військового обліку, наприклад, ігнорували "повістки", ТЦК зверталося до Національної поліції, але таких звернень було лише близько 25%. 

Замміністерка додала, що багато військовослужбовців безпідставно отримали статус "в розшуку" через несвоєчасну цифрову обробку їхніх даних. Цю помилку виправила цифрова команда Міноборони. Якщо особу зняли з "розшуку", до ТЦК звертатись не потрібно. Рекомендується авторизуватись у застосунку знову, щоб переглянути свій оновлений статус.

Скільки грошей витратили на Резерв+

Розробка мобільного застосунку обійшлася приблизно у 86 тисяч доларів США (3 485 874,9 грн). За словами Черногоренко, фінансування розробки здійснювалося коштом коштів благодійного фонду.

Над розробкою Резерв+ працювало кілька команд, які виконали значний обсяг роботи з синхронізації з реєстрами та підготовки системи "Оберіг" до великого навантаження. Важливу підтримку у цьому процесі надавали інші міністерства, зокрема Міністерство внутрішніх справ.

Чи можна зламати застосунок

Резерв+ не зберігає персональні дані військовозобов'язаних, але працює за принципом "Дії", отримуючи дані за запитом з реєстру у зашифрованому вигляді.

В Міноборони запевнили, що зламати систему та отримати з неї дані неможливо. За її словами, це стало можливим завдяки надійному захисту інформації, а застосунок отримав відповідний атестат відповідності комплексної системи захисту інформації. Будь-яка інформація, що поширюється в мережі про можливість злому застосунку є лише непідтвердженими чутками.

Нагадаємо, раніше ми писали, чи можна з оновленими даними в "Резерв+" перетинати кордон законно. Також "Інформатор" повідомляв, скільки військовозобов'язаних оновили дані за кордоном.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.