Чому п'яні завжди прокидаються о 3-4 годині ночі - дослідження вчених

На міцний сон після вечірки можна розраховувати лише у першій половині ночі

людина спить
Людина спить, поки рівень алкоголю у крові залишається високим.

Відомо, що алкоголь має розслаблюючу дію, і деякі навіть вважають, що вечірній келих вина або чарка чогось міцнішого неодмінно покращить сон. Насправді, можливо, це допоможе заснути, питання лише в тому, наскільки якісно і тривало ви спатимете. Нескінченні прокидання, виснажливі сновидіння, відчуття ніби між сном і реальністю, неспання після 3-4 години ранку – це наслідки вживання алкоголю, випитого напередодні увечері.

Оманлива розслабленість та сонливість після спиртного насправді короткочасні, говориться у матеріалі ScienceAlert. Людина спить, поки рівень алкоголю у крові залишається високим. Але в процесі його переробки, швидкість якої залежить від метаболізму, концентрація алкоголю падає, мозок приходить у стан пробудження, а механізми сну розладнуються. Особливо це стосується швидкої фази сну, яка під впливом алкоголю пригнічується у перші години ночі. У другій половині ночі, ближче до ранку, людина або дуже неспокійно спить, або не спить зовсім. А вранці відчуває дратівливість, млявість, зниження концентрації та пам'яті – всеце зв`язано зі швидким сном, якого, до речі, має бути особливо багато саме вранці.

На міцний сон після вечірки можна розраховувати лише першій половині ночі
Оманлива розслабленість та сонливість після спиртного насправді короткочасні

Як уберегти свій сон у свята?

Найдієвіший спосіб – не пити зовсім, але в новорічний період, коли люди збираються компаніями, відвідують рідних і частіше, ніж зазвичай, ходять у гості, зробити це не так просто. Тому експерти радять:

Зменшити звичну кількість алкоголю. Щоб досягти цього, иожна вживати алкогольні та безалкогольні напої через певні інтервали. Головне - уникати газованих напоїв, оскільки це сприяє швидкому всмоктуванню алкоголю у кров.

Закінчити пити хоча б за пару годин до сну. Так організм матиме час переробити алкоголь, зменшивши ризик зіпсувати сон.

Вживати достатню кількість води. Це стосується не лише перебування за столом, а й усього дня перед святковим обідом. Фахівці рекомендують випивати склянку води за кожних 50 грамів міцного алкоголю або келиха вина.

Не забувати про їжу. І не лише на вечірці, а й упродовж дня. Це сповільнить всмоктування алкоголю у кров.

Не вживати напої з кофеїном. Це стосується чаю, кави, коли, енергетиків, мартіні.

Відмовитись від вживання алкоголям людям з апное. Спиртне призводить до посилення хропіння, зниження рівня кисню в крові та ще більшого блокування верхніх дихальних шляхів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube