Ваш кишечник легко до нього адаптується, але вам слід мати на увазі кілька фактів
Ранкова кава для багатьох більше, ніж просто напій. Чашка свіжозавареної кави - це незаперечний спосіб почати день і прокинутися. Але ви, напевно, чули твердження, що каву не можна вживати на порожній шлунок. Але чи це так насправді?
Дослідження показали, що кава не завдає шкоди шлунку, навіть у концентрованому вигляді. Шлунок має потужні захисні механізми, що захищають його від подразників, таких як кофеїн, повідомила гастроентеролог Массачусетської лікарні загального профілю Тріша Пасрича виданню The New York Times. Це підтверджують численні досліди з 1970-х років, присвячені користі та шкоді вживання кави, запевняє професор фізіології та мембранної біології Кім Барретт.
"У шлунка дуже багато способів захистити себе", - сказала доктор Барретт. Наприклад, він виділяє товстий шар слизу, який створює потужний щит між слизовою оболонкою шлунка і всім, що ви ковтаєте".
Цікаво, що цей щит захищає шлунок навіть від нього самого - природного кислотного середовища, необхідного для розщеплення їжі. Щоб пробити цей захист, змінити природні захисні механізми шлунка та пошкодити слизову оболонку, вам доведеться вживати дуже агресивну речовину: алкоголь, сигаретний дим, протизапальні нестероїдні препарати, такы як ібупрофен або напроксен.
Дослідження 2013 року, проведене в Японії за участю понад 8000 осіб, не виявило суттєвого зв'язку між споживанням кави та утворенням виразки у шлунку чи кишечнику - навіть серед тих, хто випивав три або більше чашок на день. Але все ж таки певним чином кава дійсно впливає на кишечник. Він може прискорити роботу товстої кишки та викликати дефекацію, а також збільшити вироблення кислоти у шлунку. Лікарі кажуть, що вживання кави натще може викликати печію на деякий час, але навряд чи зашкодить шлунку.
Доктор Пасрича наголошує, що вона, як гастроентеролог, радить звертати увагу на реакцію свого власного організму. Якщо ви постійно помічаєте пекучий біль у грудях або кислий присмак у роті після вживання кави, саме вам варто обмежити споживання цього напою. Або принаймні додавати в каву більше молока або вершків, які нейтралізують зайву шлункову кислоту, або просто не вживати кави натще або подумати про антацидні препарати, що знижують кислотність. Якщо ж ти не помічаєш жодних симптомів, можливо, належиш до тих щасливчиків, які спокійно можуть пити каву.
"Але ці зміни є тимчасовими і не завдають шкоди, - сказав доктор Краєр, керівник внутрішньої медицини в Медичному центрі Університету Бейлора в Далласі. "Існує набагато більше доказів користі кави, ніж шкоди".
Наприклад, вживання кави має багато переваг для здоров'я, зокрема сприяє довголіттю, зменшує ризик серцево-судинних захворювань, захищає від багатьох видів раку: печінки, простати, грудей та колоректального раку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.