Чому лікарі інколи дозволяють їсти немиті ягоди

Доктор Комароський висловив цікаву думку. Але інші лікарі з ним не згодні. Деталі суперечки

Чи можна їсти немиті ягоди?
Чи можна їсти немиті ягоди?

Сезон соковитих ягід та кісточкових плодів - саме на піку. Втім, одна справа купувати ягоди в маркеті чи на ринку, і, погодьтесь, зовсім інша - зривати свіжі ароматні плоди на власній присадибній ділянці чи городі. В кого така можливіть є - запасаються консервацією та заморожують ягоди на зиму, в печеню та десерти.

Однак їсти свіжу смакоту теж не забувають. Причому, коли ягода ще на кущі чи дереві, спокуса покласти її повз миску - прямо до рота може бути непоборною. Чи можна їсти ягоди немитими і в чому ризики, - розбирався Інформатор. 

Свого часу усім відомий лікар Комаровський висловив суперечливу думку, що деколи мити ягоди перед вживанням - необов'язково. Мова про ягоди з високих дерев, які ростуть далеко від доріг. На думку Комаровського, припустимо не мити такі ягоди в період після дощу. 

"Якщо це дерево росте біля автомобільної дороги, якщо по цій вулиці в селі носяться весь час автомобілі, і пил лежить на цьому дереві, а так буває часто-густо, то я хочу, щоб ви це помили. Якщо регулярно використовуються добрива, якими все це побризкали, я, звичайно, категорично за те, щоб це милось. Але якщо це дерево росте далеко від цивілізації, яке миється дощами, то нічого страшного зрештою не буде", — зазначив педіатр.

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy)

Звернемо увагу, що лікар Комаровський веде мову саме про ягоди, які "ростуть далеко від цивілізації", а отже, швидше за все, є дикорослими. І тут не менш доречним буде зазначити, що вживання у їжу немитих дикорослих ягід і фруктів все ж таки несе певну загрозу вашому здоров'ю. Пов'язана вона з комахами у випадку дерев, та тваринами - у випадку кущів. 

Немиті ягоди несуть небезпеку! 
Немиті ягоди несуть небезпеку! 

Вся справа у тім, що на високе дике дерево може сісти й неодмінно сяде жирна, сіра або м'ясна зелена муха. Ці види комах здатні переносити інфекційні захворювання. Крім того, їхні личинки можуть паразитувати у киш­ківни­ку, но­сі, роті чи на шкі­рі людини, оскільки є стій­кими до дії ба­гатьох хі­міч­них ре­чо­вин: слаб­ких кис­лот і лу­гів, спир­ту й фор­ма­лі­ну. В ор­га­нізм яйця мушки мо­жуть пот­ра­пи­ти з бруд­ною їжею або во­дою

Довідка. Мі­аз (мyiasis — від грец. мyia — му­ха) — це па­ра­зи­тар­не зах­во­рю­ван­ня, яке вик­ли­ка­єть­ся про­ник­ненням у тка­ни­ни і по­рож­ни­ни тва­рин і людсь­ко­го ор­га­ніз­му до­рос­лих осо­бин і ли­чи­нок мух пев­них ви­дів. Мі­аз мо­же вик­ли­ка­ти­ся за­ра­жен­ням ли­чин­ка­ми різ­них ви­дів мух.

Крім того, не варто забувати, що вживаючи в їжу немиті дикорослі ягоди і фрукти, можна наразитися на інфікований плід, з яким яйця гельмінта або його личинки вражають внутрішні органи людини: печінку, легені, мозок. Основною клінічною ознакою даного захворювання є пухлина (кіста). Окремі випадки можуть закінчитись смертельно.

Довідка. Ехінококоз - хронічне захворювання, що характеризується розвитком в печінці, рідше легенях та інших органах солітарних або множинних кістозних утворень.  Збудником є личинки ціп'яка Echinococcus granulosus. Переносником даного захворювання можуть дикі тварини – лисиці, вовки та домашні – собаки, коти.

В навколишньому середовищі зрілі яйця можуть знаходитись довгий час, забруднюючи листя, гриби, ягоди, траву. Тож, їсти немитиі ягоди, скажімо, в лісі, прямо з гілки, не можна. Уникнути інфікування дуже просто: необхідно ретельно мити ягоди перед вживанням в їжу.

Раніше Інформатор вже писав, чому люди труяться черешнею.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube