На ЗАЕС неможливий викид радіоактивного йоду - Комаровський

Читать на русском

Лікар докладно відповів на питання про ядерну загрозу

Читать на русском
Лікар Євген Комаровський
Лікар Євген Комаровський

Лікар докладно відповів на питання про ядерну загрозу

Нещодавнє опитування в Києві показало, що більшість людей одразу планує пити йод щойно відбудеться вибух на Запорізькій атомній електростанції. Лікар та ведучий Євген Комаровський записав відео, де відповів на всі питання по цій темі.

В першу чергу Комаровський сказав, що якщо на ЗАЕС станеться вибух, приймати йод нікому не потрібно. Під час аварії на ядерному реакторі в повітря попадає радіоактивний йод-131, який потім накопичується щитовидною залозою, після чого викликає її тяжке ураження. Виходячи з цього існує методика профілактики ураження щитовидки після викиду радіоактивного йоду. Для цього потрібно прийняти велику дозу препаратів йоду і щитовидна залоза почне активно засвоювати звичайний йод і к неї вже не буде можливості накопичувати йод радіоактивний.

Коли потрібно приймати калія йодид?

Цей препарат потрібно приймати тоді, коли вам скажуть. Тобто, коли відбудеться вибух, в усіх засобах масової інформації на потенційно небезпечній території буде повідомлення про те, що потрібно терміново прийняти калія йодид. 

Чому не потрібно приймати йод у зв’язку з аварією на Запорізькій АЕС?

Тому що реактори на Запорізькій АЕС зупинені у вересні 2022 року. Ядерна реакція наразі не відбувається, тому немає можливості утворюватись йоду. 

“Калія йодид потрібно тримати вдома, тому що в нашій країні є ще працюючі реактори, тому що може бути загроза застосування ядерної зброї. Але саме на ЗАЕС неможливий викид радіоактивного йоду, оскільки період напіврозпаду йоду трохи більший, ніж вісім днів, а ядерна реакція на станції не відбувається вже дев’ять місяців”, - повідомляє Комаровський.

Дозування калія йодид

Якщо все ж таки потрібно буде прийняти калія йодид, який випускається в дозуванні 1 пігулка = 250 мг, то потрібно дотримуватися дозування:

  • Дітям до 1 місяця або дітям на ГК потрібно дати 1/16 пігулки, тобто 16 мг;
  • Дітям від 1 місяця до 3-х років - 32 мг (⅛ пігулки);
  • Дітям 3-12 років - 62,5 мг(¼ пігулки);
  • Дорослим від 13 до 40 років - 125 мг (½ пігулки).

Якщо вам понад 40 років, то приймати калій йодид не потрібно. Метаболізм у цьому віці стає дуже повільним, тому не здатен засвоїти велику кількість радіоактивного йоду. Приймати калій йодид після 40-ка років небезпечніше, чим не приймати його зовсім. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.