Чоловіків за кордоном закликали ставати на військовий облік: пояснення консульства

Чинне законодавство України не встановлює будь-яких обмежень щодо банківських та консульських послуг для чоловіків за кордоном, проте на облік все ж треба стати

Мобілізація
Чоловіки повинні стати на облік у разі вибуття за межі України на строк більше трьох місяців

Військовозобов'язаних чоловіків, які проживають за кордоном, закликали стати на військовий облік. Зробити це треба у тому випадку, якщо чоловік залишив Україну довше, ніж на три місяці. При цьому обмежень щодо банківських та консульських послуг у разі порушення правил зараз немає.

Таке нагадування оприлюднила пресслужба консульства України в Лондоні. Там зазначили, що останнім часом відомство отримало багато звернень (в основному, від чоловіків) щодо нового проєкту Закону про мобілізацію.

Українцям нагадали, що текст законопроєкту №10378 та супровідні документи наразі не оприлюднені на сайті Верховної Ради України. А чинне законодавство не встановлює будь-яких обмежень для чоловіків призовного віку з надання консульських послуг.

"Тобто, інформація про те, що без документів з військкомату чоловіки не можуть оформити паспорт/доручення тощо, не відповідає дійсності", - пояснює консульство.

Також консульство України в Лондоні дало роз'яснення щодо військового обліку. Так, відповідно до вимог Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні, зокрема:

  • перебувати на військовому обліку у разі вибуття за межі України на строк більше трьох місяців - за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України;
  • особисто, в семиденний строк з дня прибуття до Сполученого Королівства, прибути із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до однієї з закордонних дипломатичних установ України на території Великобританії для взяття на військовий облік.

"Інформація про осіб призовного віку (18-65 років), які приймаються на тимчасовий консульський облік у Посольстві, одночасно включається до військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який ведеться установою", - наголосило консульство.

Мобілізація в Україні

Нещодавно член комітету з питань нацбезпеки Вадим Івченко заявив, що чоловіки, які опинилися за кордоном та наразі перебувають там, все одно мають стати на військовий облік. Для тих, хто не захоче проходити ідентифікацію, розробляється система правових обмежень. Зокрема, українцям будуть блокувати банківські рахунки та позбавляти їх консульської допомоги в разі потреби.

Проте наразі жодних обмежень для військовозобов'язаних немає. Відповідний законопроєкт про мобілізацію Верховна Рада тільки почне розглядати у четвер, 11 січня. Але документ можуть відправити на доопрацювання. Тому, коли запрацюють зміни та якими вони будуть, невідомо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube