Законопроєкт про мобілізацію: оборонний комітет запропонував правки - перелік

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки та оборони пропонує, зокрема, надавати відстрочку військовозобов'язаним, які зараховані на навчання до інтернатури

Закон про мобілізацію
10 січня оборонний комітет знову буде обговорювати законопроєкт про мобілізацію

Комітет Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки запропонував змінити ще деякі моменти у законопроєкті про мобілізацію. Зокрема, виключити повістки через електронну пошту та скоротити терміни звільнення строковиків. Також є рекомендації щодо мобілізації здобувачів освіти.

Про це заявив нардеп Олексій Гончаренко. За його словами, йдеться про такі зміни, які пропонує внести Комітет з нацбезпеки в законопроєкт:

  • надання відстрочки здобувачам освіти за умови її послідовного здобуття БЕЗ урахування спеціальності (фаху);
  • надання відстрочки особам, зарахованим на навчання до інтернатури;
  • надання відстрочки від мобілізації для науковців та викладачів за умови що вони працюють за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки (а не на повну ставку, як було в урядовому);
  • виключити повістки через електронну пошту;
  • запровадити підставу для звільнення з військової служби військовослужбовців, родичі яких загинули під час участі в АТО;
  • скоротити терміни звільнення строковиків.

Водночас нардеп Ярослав Железняк повідомив, що ввечері 10 січня знову відбудеться засідання оборонного комітету, де будуть обговорювати документ. За його словами, наразі про остаточні зміни в законопроєкті говорити ще зарано. Він наголосив, що навіть після комітету "це будуть просто рекомендації до другого читання".

Законопроєкт про мобілізацію

В Україні триває розгляд законопроєкту про зміни до законів про мобілізацію, облік та військову службу. 8 січня Комітет Верховної Ради з соціальної політики виступив проти законопроєкту про мобілізацію. Він не підтримав його в тому вигляді, в якому документ існує наразі. Комітет рекомендував головному комітету з цього законопроєкту, тобто Комітету з національної безпеки, допрацювати закон.

Водночас антикорупційний комітет ВРУ виявив у законопроєкті низку норм, які можуть спричинити корупційні ризики. Міноборони вже погодилось із більшістю зауважень. Проєкт рішення доопрацьовують. Без рекомендацій профільних комітетів законопроєкт не можуть виносити на розгляд сесійної зали парламенту.

До слова, на сайті Верховної Ради зареєстрували п'ять версій відповідного законопроєкту. Серед них - один урядовий та чотири альтернативних. 9 січня сплив термін подачі альтернативних законопроєктів про мобілізацію, тому, ймовірно, Верховна Рада розглядатиме тільки ці п'ять версій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Рідкісний випадок терміново приготувати страву з молодої капусти: прикмети і заборони на 27 липня

Харків'янин намагався винести з Єви парфуми та пасту, але його план зірвали - що вирішив суд

Листівки до Дня медика. Як привітати зі святом у віршах, прозі та смс

Економічне бронювання: Мінінфраструктури нарахувало майже 250 критично важливих транспортних підприємств

Гострий холодний суп із дині від Євгена Клопотенка

Дніпрянка вимагає ДТЕК скасувати 93 384 гривень боргу за світло - що вирішив суд

Яке сьогодні, 27 липня, свято: День медика та гамбургера

В Росії прорвало чергову дамбу: "плаває" Челябінська область

Турбота вилікує сумний світ - гороскоп на 27 липня

Причина сміховинна: прем'єр Румунії спробував виправдатися, чому його країна не збиває російські БПЛА

Прем'єр Індії скоро може відвідати Україну з візитом – ЗМІ

Абсолютно проукраїнський: заступник голови Нацполіції розповів про підозрюваного у вбивстві Фаріон

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube