Чоловік чекав на лист з Молдови, але листоноша не знайшла його житло у боксі для човнів: чи визнав суд винною «Укрпошту»

Читать на русском

Будівлі-боксу не було присвоєно адреси, як звичайному житлу

Читать на русском
Чоловік чекав на лист з Молдови, але листоноша не знайшла його житло у боксі для човнів: чи визнав суд винною «Укрпошту»
Чоловік збудував собі житло у човновому кооперативі

Будівлі-боксу не було присвоєно адреси, як звичайному житлу

У липні 2007 року чоловік звернувся до суду з позовом до «Укрпошти» через те, що листоноша не доставила йому до дому документи, які були потрібні для оформлення пенсії. Вони повинні були надійти з Кишинева Республіки Молдова.

Виявилося, що через два дні після того, як лист доставили до відділення «Укрпошти», його відправили назад до Молдови. Чоловіка обурило те, що зазвичай листи місяць чекають на адресата, якщо листоноша не може його доставити. А тут компанія проявила спритність і в чоловіка не було часу забрати документи самому.

Через те, що він не отримав листа, чоловік був змушений їхати за документами у Молдову. І для цього він оформив закордонний паспорт, оплатив квитки й витратив гроші під час вимушеної подорожі. Лист він знайшов у Кишиневі. Проте коли повернувся в Україну, то подав позов проти поштового оператора України.

Що було у суді

В суді чоловік просив суд, щоб «Укрпошта» відшкодувала йому витрати на оформлення закордонного паспорта - 233 грн, компенсувала вартість квитків - 115 грн та дорожні витрати - 40 грн. Не забувайте, що такі ціни були у 2007-му! Також він вимагав, щоб компанія виплатила йому 4 тис. грн морального відшкодування.

У березні 2008 року Корабельний районний суд Миколаєва визнав, що компанія порушила умови договору і не виконала свої зобов’язання. Тому суд вирішив, що поштовий оператор має виплатити чоловікові 955 грн відшкодування.

Однак «Укрпошта» з цим рішенням не погодилася і подала на нього скаргу. Під час розгляду справи з’ясувалося, що міжнародний лист, відправлений з Кишинева, надійшов до українського поштового відділення у листопаді 2006 року.

На конверті була зазначена адреса, якої не було у схемі доставочної дільниці, за якою листоноша доставляла кореспонденцію. Через те, що адресу не знайшли, лист повернули з відміткою «немає такого номера будинку».

Як виявилося, дійсно за вказаною адресою жилого будинку не було. Однак там був човновий кооператив «Прогрес», на території якого чоловік самовільно збудував собі житло. Ця споруда згідно з технічним паспортом БТІ за призначенням була будинком рибалки. Тобто це був звичайний бокс для човнів, який використовували як житло.

Крім того, цій будівлі-боксу не було присвоєно адреси, як звичайній споруді. До того ж раніше туди не приходила кореспонденція, а із заявою у відділення зв'язку з приводу обслуговування чоловік не звертався. Окремо «Укрпошта» в суді наголосила, що на конверті не було зазначено, що адресат знаходиться на території човнового кооперативу. А раз офіційно адреси будинку-боксу не існувало, то поштовий оператор не знав про те, що хтось там чекає на лист.

Судді визнали, що наявність в чоловіка технічного паспорта у цій справі ні на що не впливає. До того ж міжнародний лист не був втрачений чи пошкоджений. Тому чоловік зміг його отримати у Кишиневі.

Тому у серпні 2008 року судді апеляційного суду Миколаївської області вирішили скасувати перше рішення щодо виплати відшкодування і постановили, що «Укрпошта» нічого чоловіку не винна.

Інформатор розповідав, що з нового року Укрпошта знижує тарифи на відправлення посилок до Польщі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.