Зібрали в одному матеріалі все, що відомого про Андрія Шевчика
Ґауляйтер Енергодара Андрій Шевчик, якому 30 серпня СБУ повідомило про підозру у розкраданні українського зерна, також виписував злочинні розпорядження, кошмарив бізнес у Запорізькій області та поширював фейки. СБУ підозрює, що Шевчик сприяв розкраданню зерна на 1,89 млрд. грн. Але це не всі його злочини. Чим відзначився Шевчик, читайте у нашому матеріалі.
Народився у 1973 році у закритому військовому місті Желєзногорськ ("Красноярськ-26") Красноярського краю росії. У 1991-1993 роках служив спочатку у радянській, потім в українській армії.
У 1991 році та потім протягом 1993-2009 років працював електрослюсарем цеху теплової автоматики та вимірювань на Запорізькій атомній електростанції в Енергодарі.
У 2001 році закінчив Українську інженерно-педагогічну академію у Харкові за спеціальністю інженера-економіста. Пізніше у 2013 році закінчив магістратуру в Одеському національному політехнічному університеті за спеціальністю “Атомна енергетика”.
У 1996-2008 роках Шевчик паралельно був фізичною особою-підприємцем з профілем на торгівлі з лотків на ринках.
За даними Youcontrol, у 2008 році Андрій Шевчик виступив на 20% співзасновником ПП “АВП Плюс” в Енергодарі, яке мало займатися оптовою торгівлею.
З 2009 року - інженер наладки та випробувань на Запорізькій АЕС, з 2012 року до окупації міста росіянами у 2022 році - провідний інженер з експлуатації обладнання атомних електростанцій на ЗАЕС.
З початку березня 2022 року місто Енергодар у Запорізькій області окуповане.
Восени 2010 року Андрій Шевчик був обраний депутатом міської ради Енергодара від партії “Сильна Україна”, пізніше вступив до Партії регіонів. Був депутатом до осені 2015 року.
У 2014 році під час парламентських виборів працював членом окружної виборчої комісії №79 в Енергодарі від партії “Зелені”.
У 2015 році Андрій Шевчик не став знову балотуватися до міської ради, але був призначений членом Енергодарської міської виборчої комісії від ВО “Батьківщина”.
У 2020 році балотувався до міської ради Енергодара від партії “Опозиційна платформа - За життя” і став знову депутатом. Був членом партії.
У лютому 2021 року депутати міської ради обрали Андрія Шевчика членом наглядової ради комунального підприємства "Тепловодоканал".
18 березня 2022 року з’явилися повідомлення що російські окупанти збираються “призначити” керувати Енергодаром Андрія Шевчика.
27 березня 2022 року депутат Енергодарської міської ради Андрій Шевчик об’явив, що він створив та очолив "громадську раду самоорганізації міста". Його ніби-то підтримали представники афганців та козацтва. Ця організація перебрала на себе повноваження мерії Енергодара.
У цій якості Андрій Шевчик несе відповідальність за підтримку дій, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України, а також стабільність і безпеку в Україні. Вже за тиждень ця організація трансформувалася в окупаційну “адміністрацію” Енергодара.
Фейковий очільник Енергодара 6 квітня прийняв рішення про скасування всієї структури органів виконавчої влади Енергодарської міської ради та звільнення мера міста Дмитра Орлова і всіх керівників мерії. Водночас затвердив структуру так званої “адміністрації Енергодару”, до складу якої “ввів” окупантів. На неї покладається виконання всіх подальших незаконних рішень.
27 квітня Запорізька обласна прокуратура оголосила про підозру Андрію Шевчику в колабораційний діяльності.
17 травня Андрій Шевчик видав розпорядження про обов’язкову передачу окупаційній владі майна та зернової продукції підприємств АПК. Внаслідок чого майже 140 тисяч тонн зерна вилучили у законних власників і вивезли до тимчасово окупованої території Криму та портів у Краснодарському краї рф.
22 травня в Енергодарі стався вибух, внаслідок якого гауляйтера Шевчика та його охоронців було поранено. Їх госпіталізували для лікування за межі міста.
А з середини липня з території Енергодара та Запорізької АЕС мало не щодня обстрілюють міста Нікополь та Марганець на Дніпропетровщині та прилеглі до них населені пункти.
Служба безпеки України 30 серпня повідомила колаборанту про підозру за ч. 8 ст. 111-1, ч. 1. ст. 111-2, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України. Зокрема, Андрія Шевчика звинувачують у тому, що працював над встановленням окупаційного режиму, видавав злочинні розпорядження, які дозволили окупантам забирати активи українського бізнесу. Зараз слідчі ведуть розслідування за фактом масштабного привласнення окупаційним режимом майна українських сільгоспвиробників Кам’янсько-Дніпровського району та Енергодара на понад 1,89 мільярда гривень.
На колаборанта накладені санкції країнами Європейського Союзу, Швейцарією та Новою Зеландією. Але не Україною.
Нагадаємо, сьогодні місія МАГАТЕ приїхала на Запорізьку АЕС для інспектування стану електростанції, але станцію вранці теж обстрілювали.
Чим відомий призначений росіянами “губернатор” Запорізької області Євген Балицький - читайте тут. Скільки з українського бюджету витратили грошей на діяльність партії ОПЗЖ з 2019 року - дізнайтеся тут.
Тимофій Нагорняк