Інформатор розповість про шлях Євгена Балицького від успішного бізнесмена до маріонетки окупантів
Народний депутат двох скликань, заможний бізнесмен, один з найвпливовіших громадян у місті Мелітополі Євген Балицький з початку російської агресії 2022 року підтримував загарбників. Зрештою, у травні вони його призначили «губернатором» окупованої частини Запорізької області.
Народився Євген Віталійович Балицький у 1969 році у місті Мелітополі Запорізької області. У 1991 році закінчив Тамбовське вище військове авіаційне інженерне училище на росії за спеціальністю «льотчик-інженер». Після цього ще 4 роки служив в армії та врешті у 1995 році у званні капітана Збройних Сил України завершив службу.
Родина Балицьких – одна з найвпливовіших у Мелітополі, володіє підприємствами у сферах машинобудування, нерухомості, реклами, теле- і радіомовлення. Сімейний бізнес на початку 90х створював батько Євгена Балицького.
У 1995-1997 роках Євген Балицький керівник ПП «ОлЖеКа» свого батька, яке займалося продажем і гарантійним ремонтом побутової техніки. У 1996 році підприємство заснувало першу у Мелітополі радіостанцію – «Південний простір».
Свій успіх Євген Балицький пізніше пояснив успішною торгівлею м’ясом та бензином із батьком та братом, що дозволило їм зайнятися покупкою виробничих підприємств.
У 1997-2000 році – керівник Мелітопольського пивоварного заводу, а у 2007 році продає контрольний пакет акцій.
З 2000 року – голова правління, а з 2001 року – директор заводу «Автогідроагрегат» («АГАТ»), працює на підприємстві до 2012 року, увесь цей час був співвласником. Родина Балицьких вивела завод з банкрутства та стала його власницею, зараз завод належить батьку політика. Після повернення з роботи у Верховній Раді Євген Балицький знову працював на цьому підприємстві з 2019 року.
З 2000 року Євген Балицький – співвласник разом з батьком Мелітопольського заводу підшипників ковзання. А очолювала цей завод донедавна Галина Данильченко (екс-помічниця нардепа Балицького), яку росіяни призначили у 2022 році мером окупованого Мелітополя, тобто вона є креатурою родини Балицьких. На цей завод родина свого часу взяла кредит на 2,26 млн доларів у державному «Укрексімбанку», але не повернула, а у поліції розслідування розтягнулося на роки.
У 1997-2002 роках – разом з батьком та братом співвласник ТОВ «Скат-2000», у 1996-2020 роках – в ТОВ «АМБА», які займалися оптовою торгівлею. У 2004-2009 роках співвласники ТОВ «Укрвтортехнології», яке займалося вторинною обробкою скла, пластмаси, картону. У 2001-2002 роках Євген Балицький був співвласником Мелітопольської трикотажної фабрики «Надія», у 2002-2005 – співвласник ТОВ «Пивна компанія», у 2003-2009 – ТОВ «Пиво-безалкогольний комбінат «Азов», у 2006-2008 – ТОВ «Запорізький пивоварний завод №1». У 2002-2012 – співвласник ТОВ «Бастіон М-70» (техобслуговування транспортних засобів).
З 2001 році з батьком і братом – співвласники ТОВ «Лігіон», яке займається нерухомістю. З 2013 року з батьком співвласники ТОВ «Аквабіом» (ландшафтні послуги). У 2019 році писали, що дружина і син Євгена Балицького з 2017 року володіють рестораном «Облико Морале» в окупованому Севастополі.
Також родина Балицьких контролює і місцеві медіа Мелітополя – ТОВ «Телерадіокомпанія «МТВ-Плюс» – один з найбільших телеканалів Запорізької області.
У 2015 році дружина Балицького зареєструвала 5 літаків Cessna Model 172 RG 1980-1982 років випуску. Кожен з таких вартував 40-100 тисяч доларів.
У 2017 році стало відомо, що Балицький здав в оренду такий літак Національному авіаційному університету на 3 місяці за 3,5 млн грн, хоча сам літак коштував 1 млн грн. Завдяки розголосу НАУ зменшили вартість оренди на 2 млн грн.
Євген Балицький одружений, має 2 дорослих синів.
Частина родинного бізнесу записані на батька Євгена Балицького, на дружину покійного брата, на дружину екс-нардепа і на його дітей.
6 травня 2013 року у себе вдома був знайдений мертвим старший брат Євгена Балицького Олег. Він також займався бізнесом і був депутатом міської ради Мелітополя протягом кількох скликань.
З останніх декларацій Балицького у відкритому доступі є лише дані за 2018 рік. За даними декларації, на той момент народний депутат мав 9,2 млн грн готівкою, у дружини - 11,36 млн грн готівкою, ще 86 тис. грн та 283,5 тис. дол. у подружжя було на банківських рахунках. А ще вони позичили 20 млн грн третім особам. Дружині депутата належало 74,2 гектари землі, політику - будинок на 243 кв. м і 2 ділянки (9 і 20 соток). Також вони володіли малими літаками Beech Beech BE76 Duchess (1) та Cessna Cessna Model 172 RG (5). З автотранспорту у майбутнього зрадника були Mercedes-Benz CL 550, Toyota RAV4, Porsche Cayenne. На руках у депутата були годинники A.Lange & Sohne і Omega.
У 1998-2002 роках Євген Балицький був депутатом Запорізької обласної ради від Мелітополя. За цей час встиг попрацювати в.о. директора департаменту у Мінекономіки України.
У той час батько Євгена Балицького, Віталій Балицький був головою осередку провладної Народно-демократичної партії України (НДП) у Мелітополі та депутатом міськради у 1990ті роки. А у 2005-2010 роках був головою Мелітопольської міської організації Народної партії (очолюваної Володимиром Литвином).
У 2004 році Євген Балицький приєднується до Партії регіонів, а у 2010-2012 роки – депутат Запорізької облради від Партії регіонів, член бюджетної комісії.
У 2012 році Євген Балицький обрався народним депутатом України від Партії регіонів на окрузі у Мелітополі та Мелітопольському районі. Був членом комітету з питань екологічної політики.
Балицький голосував за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року.
2 липня 2014 року став співголовою депутатської групи «За мир і стабільність», у якій перебував до листопада. У цю групу увійшли найбільш проросійські депутати та, як вважалося, ті, хто орієнтувався на найближче оточення - «сім’ю» екс-президента Януковича.
Восени 2014 році вже як самовисуванець переобрався народним депутатом України, набравши 47,4% голосів. Став членом екологічного комітету. На початку 2015 року вступив до фракції нині вже забороненої партії «Опозиційного блоку».
Щонайменше 6 разів був зафіксований як «кнопкодав» - голосував у парламенті замість колег, що заборонено законом.
25 грудня 2018 року Євген Балицький потрапляє під російські санкції.
А з 2015 по 2020 рік батько Євгена Балицького був депутатом Запорізької облради від «Опозиційного блоку».
У 2018 році нардеп з’їздив на відпочинок у Крим.
У 2019 році Євген Балицький, як член «Опозиційного блоку», не зміг втретє стати нардепом та програв вибори на своєму окрузі.
У 2020 році екс-нардеп обрався депутатом Запорізької обласної ради від «Опозиційного блоку», ким досі є. Батько Балицького у тому ж році спробував обратися мером Мелітополя, але програв Івану Федорову.
Євген Балицький робив левову частку пожертвувань для партії «Опозиційний блок», через свою фірму «Легіон». У вересні 2020 року, за місяць до місцевих виборів, Балицький пожертвував партії 644 тисяч гривень.
Євген Балицький завжди відрізнявся проросійськими поглядами та намагався «захищати» російську мову в Україні.
У 2015 році Балицький виступав за «федералізацію України» та закликав не допустити мобілізацію українців для війни на Донбасі. У Верховній Раді відмовлявся спілкуватися українською.
В інтернеті є копія листа, згідно з яким буцімто за російський кошт за 6 млн рублів та за власний кошт у 2016-2021 році Євген Балицький мав збудувати у Мелітополі російський культурно-історичний центр прямо поруч з мерією.
На початку 2017 року робітники заводу «АГАТ» родини Балицьких у Мелітополі провели мітинг за відновлення економічних зв’язків з росією. За їхніми словами, заводу загрожувало банкрутство без співпраці з росією. А пізніше депутати Мелітопольської міськради проголосували за звернення до президента Петра Порошенка підтримати законопроєкт Балицького про створення коштом держави гуртків з вивчення російської мови.
Конфлікт на Донбасі Євген Балицький вважав «громадянською війною»,
9 травня 2019 року святкував з кремлівською ініціативою «Бессмертный полк».
3 січня 2020 року Балицький дав інтерв'ю, в якому висловився, що Україні потрібно «змиритися» зі втратою Криму та Донбасу. Пояснив, що часто буває в Криму (там двоє його синів - один за здоров'ям, інший - навчання) і спілкується з багатьма кримчанами. І зробив для себе висновок, що «Крим не повернеться, і треба оформляти цю ідею на рівні держави. Україна зробила все, щоби Крим не повернувся… за нього ніхто не воював. У Донбасі легко воювати з шахтарями, зрозуміло, а за Крим ніхто не воював…».
25 лютого 2022 року росіяни зайшли у Мелітополь, а вже 1 березня окупували Мелітополь. 12 березня окупанти «призначили» тимчасовим мером міста Галину Данильченко - ставленницю Євгена Балицького.
У березні Євген Балицький добровільно почав надавати окупантам можливість транслювати передачі з пропагандистського каналу «Росія 24» на своєму «МТВ-Плюс» у Мелітополі. До 2020 року канал транслював передачі з проросійських NewsOne и «Наш»
9 травня стало відомо, що росіяни призначили Євгена Балицького головою «Запорізької військово-цивільної адміністрації» на окупованій території.
26 травня СБУ оголосила про підозру Балицькому за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Йому загрожує 5-10 років позбавлення волі та конфіскація майна. За даними СБУ, Балицький видав «розпорядження», на підставі якого на окупованих територіях було введено тимчасову адміністрацію. У результаті цього псевдопідприємству «Державний зерновий оператор» було незаконно передано майно 7 агропромислових комплексів і зернових терміналів на території Запорізької області.
24 червня 2022 року стало відомо, що у тимчасово захопленому російськими військами Мелітополі партизани пропонують за голову колаборанта Євгена Балицького винагороду в 10 тисяч доларів.
У липні Головне управління розвідки МО України повідомило, що Євген Балицький є куратором процесу викрадення українського зерна через порти окупованої частини Запорізької області.
1 серпня 2022 року екс-нардеп відкрив у Мелітополі пропагандистський канал ЗаТВ.
4 серпня СБУ повідомила про арешт майна Балицького на 150 млн грн (у т.ч. 4 літаки, які знаходяться на Київщині).
8 серпня 2022 року Балицький, як керівник російської окупаційної влади в Запорізькій області, підписав розпорядження про підготовку до референдуму щодо приєднання окупованої території Запорізької області до росії.
За завданням російських кураторів, так зване «мвд» придушує опір і залякує мешканців тимчасово окупованих територій. Для цього застосовують репресивні методи, масові переслідування і затримання громадян за надуманими приводами. Також відомі випадки викрадення людей.
Чим відомий самопроголошений мер Маріуполя Костянтин Іващенко - читайте тут.
Тимофій Нагорняк