Місія МАГАТЕ приїхала на Запорізьку АЕС

Читать на русском

Незважаючи на обстріли і провокації російських окупантів учасники місії дісталися до станції

Читать на русском
Місія МАГАТЕ приїхала на Запорізьку АЕС

Незважаючи на обстріли і провокації російських окупантів учасники місії дісталися до станції

МАГАТЕ має працювати на станції до 3 вересня. Росіяни, "готуючись" до їхнього приїзду, обстріляли місто-супутник ЗАЕС — Енергодар. Попри це фахівці все-таки вирушили на станцію.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на "Енергоатом". 

"Місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС", - йдеться у повідомленні. 

Як росіяни "готувалися" до приїзду Місії 

Окупанти вели артилерійський обстріл заздалегідь погодженого маршруту слідування місії МАГАТЕ із Запоріжжя до ЗАЕС. Вони влучили в декілька цивільних об’єктів. Додатково вони задіяли авіацію — над Енергодаром "працювала" група російських ударних вертольотів К-52, які завдавали ударів по житлових кварталах. У безпосередній близькості від території ЗАЕС і атомних реакторів було завдано мінометного удару.

Таємна евакуація. За інформацією розвідки, щоб уникнути паніки серед працівників станції підготовка проводиться приховано. Евакуація проходитиме у супроводі підрозділів "росгвардії", які о 07:00 колоною вирушили з Мелітополя в бік Енергодару. Зі слів працівників "росатома" стало відомо, що в разі приїзду на ЗАЕС місії МАГАТЕ частину персоналу не допустять на територію станції. На станції уже склалася критична ситуація через те, що окупанти не допускають на територію частину працівників, зокрема персонал, який відповідає за пожежну безпеку. 

Що очікує Україна від цього візиту

Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що українська сторона обговорила з представниками місії перелік об’єктів ЗАЕС, які мають бути оглянуті. Ці пропозиції практично повністю збігаються з оцінками експертів МАГАТЕ.

"Ключове – аби росіяни дійсно допустили до тих об’єктів, які місія має на меті оглянути. Ми розуміємо, що можуть бути маніпуляції: показати якусь картинку чи скласти маршрут, де за фактом місія просто не зможе побачити, що відбувається. І тоді, безумовно, це може поставити під сумнів результати", – заявив Галущенко.

Він підкреслив, що нинішній формат роботи місії – новий: "Як правило, місії відбувалися вже за фактом певних подій на ядерних об’єктах. Сьогодні місія відбувається наперед – для того, щоб убезпечити від варварських вчинків, які росія чинить на ЗАЕС".

Галущенко наголосив, що вкрай важливо, щоб в новому форматі роботи місія реалізувала і більш широкий порядок денний: "Перш за все, окрім суто технічної функції, показати ті загрози ядерній безпеці, які несуть на території АЕС присутність збройних сил рф, зброї і тяжкої техніки".

Водночас очільник Міненерго підкреслив, що до складу місії входять справжні фахівці, які мають неабиякий досвід. Україна очікує, що результатами роботи місії стануть деокупація ЗАЕС, її повернення під повний контроль України та подальша демілітаризація території навколо станції.

Нагадаємо, росіяни погрожують підірвати заміновану Запорізьку АЕС. Крім того, в Україні створили штаб для цілодобового моніторингу ситуації навколо Запорізької АЕС. 

Також Інформатор писав, що робити у випадку радіаційної аварії на Запорізькій АЕС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.