Скільки мільйонів Україна заплатила з бюджету партії ОПЗЖ

Читать на русском

Розповідаємо, скільки грошей отримала партія ОПЗЖ за 3 роки

Читать на русском
Скільки мільйонів Україна заплатила з бюджету партії ОПЗЖ

Розповідаємо, скільки грошей отримала партія ОПЗЖ за 3 роки

Інформатор порахував, скільки грошей отримала партія «Опозиційна платформа – За життя» за 3 роки з українського бюджету.

Мова йде не про зарплати депутатів, а саме про фінансування партії.

Нагадаємо, 20 червня у Мін'юсті України повідомили, що суд заборонив партію ОПЗЖ, а все її майно та кошти конфіскують на користь держави.

Що стосується майна, то його у партії практично немає. Жодної своєї нерухомості і автомобілів. У рішеннях суду не вказується будь-яке майно. Так само ми його не знайшли, використавши аналітичну платформу Youcontrol та продивившись партійні звіти. Можливо, у ОПЗЖ є певна кількість грошових коштів, які залишилися на рахунках.

Ще за місяць до початку повномасштабної війни, 21 січня 2022 року, з держбюджету заплатили партії «ОПЗЖ» 33 млн 215 тис. 625 грн на статутну діяльність.

Всі парламентські партії України, згідно з законодавством, отримують державне фінансування на статутну діяльність. ОПЗЖ була не виключенням.

За 2021 рік з держбюджету на цю партію виділили 78 млн 438 тис. 675 грн на статутну діяльність.

За 2020 рік виділили партії 42 млн 538 тис. 100 грн.

У 2019 році Центральна виборча комісія компенсувала партії частину офіційних видатків на проведення передвиборчої кампанії – 60 млн 309 тис. 381,4 грн. Скільки отримали інші партії в якості компенсації від ЦВК у 2019 році - читайте тут.

Відповідно за 2019-2022 роки проросійська партія Медведчука-Бойка-Рабіновича ОПЗЖ отримала з державного бюджету України 214 млн 501 тис. 781 грн. Ці кошти йшли на оренду офісів, зарплати співробітникам, оплату ефірів на телеканалах, рекламу, видання газет тощо.

Нагадаємо, найбільше колаборантів на тимчасово окупованих територіях виявилося саме серед членів ОПЗЖ.

21 квітня частина депутатів, які раніше входили до фракції ОПЗЖ, створили нову депутатську групу «Платформа за життя та мир». Її очолив Юрій Бойко.

Ще частина парламентарів, які раніше входили до фракції ОПЗЖ, долучилися до депутатської групи «Відновлення України» 24 травня.

1 червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, у якому пропонують законодавчо ухвалити механізм, який би дозволив усунути ексдепутатів ОПЗЖ від роботи в парламенті.

Нагадаємо, раніше ми писали, яке майно держава може отримати від конфіскації у Комуністичної партії України.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.