Чим обернеться кримінальне переслідування Порошенка: думка політолога

Читать на русском

У суспільстві може виникнути розкол

Читать на русском
Чим обернеться кримінальне переслідування Порошенка: думка політолога

У суспільстві може виникнути розкол

Нещодавні події в Печерському суді столиці, де напередодні так і не було обрано міру обмеження волі для п'ятого президента Порошенка, і напружена обстановка біля будівлі цього суду – негативно впливають на рейтинги чинної влади та на громадську атмосферу в країні. Також виявляються й інші негативні наслідки. Таку думку Інформатору висловили політологи та політтехнологи, обговорюючи те, як розвивається ситуація із кримінальним переслідуванням Петра Порошенка.

Першим негативним наслідком для України є стрімка поляризація та прояви розколу у суспільстві. Що особливого значення набуває в умовах загрози масштабної російської військової агресії. А ось сам лідер партії "Європейська солідарність" від цієї ситуації фактично отримує «плюси».

Рыбачук

«Як політик Порошенко від цього всього (подій у Печерському суді Києва – Ред.) отримує плюси. Ця ситуація дає йому своєрідне підживлення і його аж розпирає енергією, що явно видно. І це традиційна українська історія, ті ж пісні співала свого часу Юлія Тимошенко (лідерка партії «Батьківщина» – Ред.). Мовляв, давайте об'єднуйтесь навколо мене, мене зараз посадять за ґрати, а ви тісніше згуртуйте ряди», - наголосив у своєму коментарі голова ГО «Центр спільних дій» Олег Рибачук.

На думку експерта, кримінальне переслідування п'ятого Президента створює всі передумови не лише для мобілізації прихильників Петра Порошенка, а й для розширення його електоральної бази, оскільки фактично закріплює за лідером партії «Європейська солідарність» позицію «опозиціонера №1» у нинішніх українських реаліях.

При цьому судовий позов навколо так званої «справи Порошенка» жодним чином не консолідує суспільство для захисту від російської агресії.

«В України ворог – Росія. І про це говорить Порошенко на мітингу своїм прихильникам, і він каже: об'єднуємось, маючи на увазі щось своє. Зеленський теж часто каже, маючи на увазі щось своє – мовляв, давайте об'єднуватись навколо Президента. Але з погляду геополітики дуже важливо, щоб в Україні не сталося справжнього розколу у суспільстві. Я зараз поки що не бачу такого розколу. І українській владі Захід, напевно, знайде якими словами пояснити, що «ось це можна робити», а «цього краще не робити» і влада це почує, думаю, що не може не почути», - наголосив Олег Рибачук.

Примітно, що події у Печерському суді 17 січня відбувалися тоді, коли в Україні були високопоставлені представники Заходу: голова МЗС Німеччини Анналена Бербок, представники двопартійної делегації Конгресу США, а також голова МЗС Канади Мелані Жолі. А 19 січня – коли у Печерському суді знову спробують обрати міру обмеження волі для Петра Порошенка, до Києва прибуває держсекретар США Ентоні Блінкен. І за деякими даними, голова Держдепу зупиниться в готелі «Хаятт», вікна якого виходять якраз на будинок Печерського районного суду. Містеру Блінкену явно буде на що подивитися 19 січня.

Нагадаємо, у суді сторона звинувачення просить для Петра Порошенка призначити утримання під вартою на строк 60 днів із можливістю внесення застави у 1 мільярд гривень, а адвокати п'ятого Президента – не призначати жодних обмежувальних заходів.

Раніше Інформатор писав, що саме засідання суду розпочалося із запізненням на 45 хвилин. Головним суддею на засіданні став суддя Печерського суду Олексій Соколов, якого Порошенко сам призначив у 2017 році.

Також Інформатор повідомляв, що в аеропорту у Жулянах прикордонники не віддавали Порошенку паспорт: його зустріли ДБР.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.