Конструкції станцій побудовані таким чином, щоб витримати навантаження від впливу ядерного вибуху
Через постійні заяви про можливу загрозу ядерної небезпеки та підготовки російських загарбників до теракту на Запорізькій атомній електростанції українці готуються до будь-якого варіанту розвитку подій. При першій думці стосовно того, куди бігти у разі загрози, згадується метро. Однак, чи точно підземка врятує?
Про те, чи можна сховатися від ядерного пилу у метрополітені, а також, як діяти громадянам, дізналися журналісти видання Новини.LIVE у КП “Київський метрополітен”. Зазначається, що конструкції станцій побудовані таким чином, щоб витримати навантаження від впливу ядерного вибуху.
Відомо, що підземні станції метро є захисними спорудами цивільного захисту. У середніх залах та платформах дозволено розміщувати людей під час небезпеки.
“Будівельні конструкції підземних станцій метрополітену спроєктовані та побудовані таким чином, щоб витримувати навантаження від впливу ядерного вибуху при надмірному тиску у фронті повітряної хвилі на поверхні землі”, – розповіли у підприємстві.
На всіх станціях є відсіки, які герметично відокремленні один від одного. Через це потрапляння у приміщення зовнішнього повітря неможливе. Крім того, метро працює цілодобово, тому там сховатися можна у будь-який час.
Якщо відсіки закриють, то енергопостачання, водопостачання та повітропостачання все одно збережуться. Також доступні розкладні стільчики, модульні лавки, ковдри та матраци, які населення може використовувати.
У підприємстві пояснили, що громадяни мають самостійно забезпечити себе частиною необхідних речей. Зокрема, йдеться про:
Через те, що під час ядерного вибуху осідає пил, необхідно зберігати речі у пластикових пакетах або контейнерах. Верхній одяг перед входлм в укриття треба зняти і теж залишити в пакеті.
Під час ядерної тривоги необхідно пам’ятати, що поведінка в укритті відрізняється від повітряної тривоги під час загрози ракетного удару. Тому у метрополітені радять не пересуватися по станції без потреби, не вмикати гучно радіо, не чіпати технічне обладнання на станції та з усіх питань звертатися до персоналу станції.
Запорізьку АЕС окуповано російськими військами з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україні в лютому 2022 року. Вже неодноразово повідомлялося, що на території станції окупанти тримають особовий склад і техніку, а також замінували її.
22 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що російські окупанти можуть розмірковувати над скоєнням терористичного акту з викидом радіації на Запорізькій АЕС. Таку заяву він зробив після наради з представниками ГУР та СБУ. Президент нагадав, що рф використовує Запорізьку атомну станцію як елемент своєї агресії.
Нагадаємо, військовий експерт Олег Жданов вважає, що в ході війни проти України росія може використати тактичну ядерну зброю на своїй території. Зокрема, завдати удар по Шебекіно чи Таволжанці в Бєлгородській області. Жданов припускає, що росія здатна на подібне.
Раніше ми також розповідали, як вберегтися від ядерного удару та що робити в перші хвилини після вибуху.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.