«Я прихильник не гадати, а вивчати трофеї, щоб точно розуміти, що є, а чого немає, як це реалізовано і, головне, як протидіяти"
Тож якщо після перегляду виникне лише одне запитання: "Ну то вони все-таки типу пара чи ні?" - значить, ви все зрозуміли.
Поради доказової медицини
АВТОР: Євген Скрипник
Чи дійсно людина задихається під час панічної атаки?
Багато пацієнтів зазначають, що при панічній атаці та тривожному розладі спостерігаються симптоми нестачі повітря. При цьому вони відчиняють кватирку, вікно, двері, виходять і вибігають на вулицю «подихати» повітрям.
Ви не задихаєтеся! Навпаки, у вас занадто багато кисню в легенях та крові! Коли "включається" реакція "бий або біжи", яка еволюційно перейшла до нас, ще коли наші предки жили в печерах і більшість з них не поверталися назад при виході.
Коли вони бачили мамонта або звіра, у них «вмикалася» реакція «бий або біжи», виділявся адреналін та всі симптоми, які є у людей з панічними атаками та тривожним розладом. Так само з диханням організм готувався «бити або тікати», йому для цього потрібно багато повітря, тому і виникає гіпервентиляція.
Тепер повертаємось до наших днів. Небезпеки немає, а ці симптоми є. Ви намагаєтеся вдихнути, а організм вже насичений киснем і не дає вам цього повністю зробити. У головному мозку є дихальний центр, який сприймає багато чи мало кисню та вуглекислого газу у крові. Дихальний центр фіксує підвищений рівень кисню в крові та мало вуглекислого газу, і що він робить: "Не дає вам повністю вдихнути!"
Дихальні вправи і розуміти, що ви не задихаєтеся!
Тобто, ви повинні максимально використовувати свій кисень, потім дихання нормалізується!
Будьте здорові! Бережіть себе та близьких.
Це матеріал рубрики "Блог". Позиція редакції може збігатися з думкою автора колонки.