Чи отримає "Київміськбуд" мільярд гривень на відновлення будівництва: відповідь мерії Києва

Читать на русском

У будівельної корпорації проблеми з добудовою житлових комплексів. В мерії столиці кажуть, що це через війну. Проте на свої квартири від забудовника деякі люди чекають з 2020 року.

Читать на русском
Київміськбуд
В міській раді Києва гроші давати не поспішають

У будівельної корпорації проблеми з добудовою житлових комплексів. В мерії столиці кажуть, що це через війну. Проте на свої квартири від забудовника деякі люди чекають з 2020 року.

Нещодавно «Київміськбуд» потрапив у новий скандал, через який його очільника Ігоря Кушніра відсторонили та призначили аудит. Відповідати за провали приходиться міській владі, тому що 80% акцій холдингу належать громаді Києва. 

Про те, коли завершиться перевірка компанії та чи планують допомагати забудовнику фінансово розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник в інтерв’ю ТСН

Микола Поворозник
Заступник Кличка Микола Поворозник хоче не поспішати з фіндопомогою

Допомога в 1 мільярд гривень, про які просив міську раду «Київміськбуд», може бути надана після проведення аудиту. 

«Рішення про це точно має бути не імпульсивним. Його точно ніхто не буде ухвалювати без розуміння повної ситуації, яка склалася в цій компанії. Тим більше, що Київ є власником великої частини акцій приватної акціонерної компанії "Київміськбуд", тому давайте зачекаємо, коли будуть запропоновані і, напевно, ухвалюватися якісь рішення. Зараз про це зарано говорити, бо мене завжди лякали суми – необґрунтовані, а тим більше, з багатьма нулями», - заявив Микола Поворозник.

З його слів, перевірка вже розпочата. До цього процесу залучено декілька аудиторських компаній.

«Я гадаю, що на початку осені ми вже будемо мати його (аудиту – ред.) перші результати», - заявив заступник Кличка.

Нагадаємо, після публікацій журналістів як Кушнір сходив на Еверест, коли виїзд для чоловіків з країни закритий та про шикарну віллу у Франції його дружини голову правління відсторонили з посади. До того ж Кушнір 8 місяців не був на роботі. Тому міський голова столиці Віталій Кличко звернувся до наглядової ради, щоб виявити стан справ у холдингу, який на 80% належить громаді столиці.

Ситуація у «Київміськбуді» загрозлива

На добудову будинків критично не вистачає коштів. Наразі мова йде про 17,7 мільярда гривень для будівництва 20 житлових комплексів. 

«Ситуація з ХК «Київміськбуд» нічим, власне, не відрізняється від усіх великих будівельних компаній, які працюють зараз у Києві. Вони всі зіткнулися з величезними проблемами, враховуючи загальну ситуацію на будівельному ринку під час війни – з купівлею квартир та іншою нерухомістю, яку вони будують», - прокоментував ситуацію із забудовником Поворозник.

Проте проблеми з добудовою виникли раніше, ніж розпочалося повномасштабне вторгнення. Це підтверджують власники житла, які спочатку вклалися в «Укрбуд», а потім стали клієнтами «Київміськбуду».

Вони отримали гарантії від президента Зеленського, що їх дома добудують. Проте цього досі не сталося.

«Ми інвестори, вклали свої гроші в державну будівельну компанію. З 2016 року нічого не отримали. Нам обіцяли добудувати комунальна компанія і президент, але 8 років ми оббиваємо пороги держустанов та судів і нічого не отримали», - заявив представник інвесторів.

31 липня клієнти «Київміськбуду» зареєстрували чергову петицію, щоб відновити будівництво. На своє житло чекають інвестори ЖК «Абрикосовий», «Курнатовського», «Мілос», «Міракс», «Отрада», «Урлівський – 1», «Урлівський–2», «Райдужний», «Медовий-2», «Стар Сіті», «Кирилівський гай», «Гвардійський», «FreeDom», «Lake house», «Twin House», «Урбан парк», «Академ Парк», «Шевченківський», «Подол Градъ», «Злагода», «Оберіг-2», «Чарівне місто» та «Art House».

На момент підготовки матеріалу петицію підтримали 3 тисячі 415 разів. Загалом потрібно зібрати 6 тисяч підписів й на це ще є 57 днів.

Раніше Інформатор писав, що Кличко заявив, що не хоче, щоб "Київмісьбуд" збанкрутував.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.