"Київміськбуд" випрошує у міської влади 1 млрд грн: навіщо забудовнику ці кошти

"Київміськбуд" може використовувати заборонену схему з перехресним фінансуванням будівництв, в такому разі у компанії повинен бути постійний приплив коштів

Київміськбуд
"Київміськбуд" звернувся за фінансовою допомогою до Київської міської ради

"Київміськбуд", який сильно затримує введення в експлуатацію десятків житлових комплексів в столиці, звернувся за допомогою до Київської міської ради. Забудовник попросив у міста 1 млрд гривень. Причина такого прохання - нібито вичерпані резерви, про це йдеться в матеріалі "Економічної правди".

Що з коштами на рахунку "Київміськбуду"?

За даними "ЕП", представники ініціативної групи інвесторів "Київміськбуду" заявляють, що станом на 28 лютого 2022 року на рахунках забудовника було 500 млн грн. А у вересні з них залишилось лише 30 млн грн, хоча роботи на об'єктах майже не велися. Компанія цю заяву спростовує:

"За рік війни на здійснення будівництва, поки воно було в активній фазі, та підтримання життєдіяльності компанії було витрачено близько 400 млн грн резервів".

Проте, в "Київміськбуді" відмовились озвучити "Економічній правді" суму коштів на рахунках зараз. Водночас джерела "ЕП" на будівельному ринку кажуть, що у компанії мала б бути фінансова подушка:

"До війни в найкращі роки у "Київміськбуда" виручка становила 4-5 мільярда гривень. З таких оборотів зазвичай виймають 0,5-1,2 мільярда прибутку".

Дані: "ЕП"
Дані: "ЕП"

Навіщо 1 млрд гривень?

Через нібито вичерпані резерви "Київміськбуд" звернувся за допомогою до Київської міської ради й просить місто внести в статутний капітал підприємства 1 млрд грн. Також забудовник очікує, що київська влада придбає нерухомості для потреб міста на 300 млн грн. У "Київміськбуді" запевняють, що щодо другого питання вже досягли попередньої домовленості й процес на стадії погодження. А от питання щодо 1 млрд грн залишається відкритим. Попри це там запевняють, що "існуючий запас міцності" дозволяє компанії завершити будівництво всіх ЖК.

"Київміськбуд має велику кількість проєктів на добудівельних стадіях. Їх реалізація та продаж нерухомості дозволять повною мірою закінчити усі розпочаті об’єкти", - кажуть джерела "ЕП".

Тобто, "Київміськбуд" фактично визнає факт перехресного фінансування будівництв, яке заборонене законодавством. За такої схеми кошти інвесторів кладуться в один гаманець і фінансування тих чи інших об'єктів відбувається не цільово, а на "Київміськбуд" фактично визнає факт перехресного фінансування будівництв, яке заборонене законодавством. розсуд менеджменту.

"Коли використовується схема з перехресним фінансуванням, повинен бути постійний приплив коштів. Зараз ринок зупинився, обігових коштів у "Київміськбуді" немає, утворилась дірка в балансі. Тому вони й шукають грошей з усіх усюд", - пояснив "ЕП" керівник великої девелоперської компанії.

"Київміськбудом" зацікавилося НАБУ

Діяльністю "Київміськбуду" зацікавилось Національне антикорупційне бюро. У квітні цього року слідчі попросили міського голову Віталія Кличка надати листування з "Київміськбудом" через їхнє звернення з проханням виділити забудовнику 1 млрд грн. Також бюро попросило й інші документи, повʼязані з попередніми подібними докапіталізаціями.

Крім того, Кличка попросили надати інформацію про отриманий Київською міською радою прибуток від діяльності "Київміськбуду" за останні п’ять років. Також НАБУ зацікавилося інформацією про розмір недоотриманого прибутку після звільнення об’єктів незавершеного будівництва "Укрбуд" від нарахування пайової участі.

Що відомо про "Київміськбуд"

"Київміськбуд" - один із найбільших забудовників країни. Юридично на 80% компанія належить громаді Києва, а фактично, як визнав раніше її президент Ігор Кушнір, під цим брендом працюють приватні компанії. Холдинг наразі контролює близько третини ринку первинної нерухомості столиці. Це стало можливим після передачі "Київміськбуду" недобудованих об'єктів "Укрбуд девелопмент" Максима Микитася у 2019 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube