Зазвичай для продовження відстрочки необхідно з'являтися в ТЦК, але є деякі варіанти
В Україні чоловіки з інвалідністю можуть отримати відстрочку від мобілізації на військову службу. Проте це не швидкий процес, тут потрібно дотримуватись усіх встановлених процедур. Особливо багато нюансів виникає, якщо громадянин перебуває за кордоном, та повернутися в Україну не може.
Про це розповів виданню "РБК-Україна" юрист Дмитро Франчук. За його словами, продовжити відстрочку, перебуваючи за кордоном, як правило, неможливо. Проте можуть бути деякі винятки з цього правила. Що мається на увазі:
Зазвичай, щоб оформити відстрочку, потрібно особисто з'явитися до ТЦК та перепройти ВЛК. Це правило діє й для чоловіків, які мають інвалідність.
"Якщо це не можливо, тоді потрібно звернутися за консультацією до українського консульства або посольства в країні перебування. Важливо розуміти, що ситуація з мобілізацією в Україні динамічна, тому законодавство може змінюватися... Чоловік з інвалідністю, який не поновив свою відстрочку, може бути підданий адміністративному або кримінальному покаранню, залежно від обставин та тривалості непоновлення. Конкретне покарання визначається судом і може включати штрафи або навіть кримінальну відповідальність у випадку серйозних порушень", – сказав юрист.
Тобто, якщо людина з інвалідністю вчасно не з'явиться до ТЦК, вона може нести різні види відповідальності, зокрема:
Раніше Інформатор писав про те, що військовозобов'язані, які не оновили дані до 16 липня, першочергово отримають повістку. Варто знати, що цих людей відправлять для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Лист з повісткою має вручатися особисто під підпис.
За відмову від повістки передбачено штраф. Вперше - мінімальний допустимий, 10 тис.грн, а вдруге сума може сягнути 59 тис.грн. Якщо військовозобов'язаний відмовляється брати повістку, на нього складають акт відмови. Його направляють у ТЦК, і це є підставою для винесення постанови про вчинення правопорушення.
Нагадаємо, воєнний стан в Україні продовжили ще на 90 днів, він діятиме до 9 листопада 2024 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.