Мобілізація в Україні: куди звертатися, якщо співробітники ТЦК ігнорують документи у додатку "Резерв+

Член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розповів, що робити у разі, якщо працівникам ТЦК не достатньо документів в додатку Резерв+

Веніславський, тцк
Федір Веніславський пояснив, що треба телефонувати на гарячу лінію, шоб оперативно вирішити питання

Якщо співробітники Територіальних центрів комплектування (ТЦК) ігнорують документи в електронному додатку "Резерв+", необхідно звертатися на "гарячу лінію". Тоді питання має швидко вирішитися. Водночас працівники ТЦК зобов'язані завжди носити з собою камеру і фіксувати все на відео.

Про це розповів член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю OBOZ.UA. Він нагадав, що електронний військово-обліковий документ у мобільному додатку "Резерв+" є повноцінним замінником паперового військового квитка або приписного посвідчення.

Веніславський також додав, що електронник документ містить QR-код, і жоден представник ТЦК не має права ставити під сумнів його законність.

"Якщо трапляються такі випадки, громадяни повинні звернутися на гарячу лінію, і все стане на свої місця. Це питання постійно перебуває на контролі у нашому парламентському комітеті та в Міністерстві оборони", - продовжив Веніславський.

Що стосується обов'язку представників ТЦК фіксувати свої дії на відео, Веніславський зазначив, що вони не лише мають право, але й зобов'язані використовувати бодікамери під час вручення повісток та перевірки документів. Згідно з інформацією, бодікамери вже закуплені в достатній кількості, і представники ТЦК повинні завжди мати їх при собі для фіксації всіх дій на відео.

ТЦК штрафують чоловіків, які оновили дані у Резерв+

За словами народного депутата від "Слуги народу" Олександра Федієнка, військовозобов'язані, які оновили свої дані через додаток "Резерв+", зіштовхуються зі штрафами від ТЦК і СП. Це стається навіть у випадках, коли вони вчасно зареєструвалися, але мали проблеми з військовим обліком, такі як відсутність на обліку чи втрата військового квитка.

Федієнко повідомив, що до нього звернулися громадяни, які, отримавши повідомлення про необхідність уточнення даних у ТЦК після реєстрації в "Резерв+", були оштрафовані. Наприклад, один військовозобов'язаний, який не був зареєстрований в обліку ТЦК, отримав штраф у розмірі 17 тисяч гривень після оновлення даних через "Резерв+" і звернення до ТЦК.

В іншому випадку, чоловік, який втратив військовий квиток, також отримав штраф у розмірі 17 тисяч гривень після оновлення даних через додаток і звернення до ТЦК. Третій випадок стосується військовозобов'язаного, який мав довідку про викрадення документів разом з військовим квитком. Хоча він надав всі необхідні документи і звернувся до ТЦК з юристом, його штраф склав 5100 гривень.

Нагадаємо, раніше українці в соцмережах поділилися порадами на випадок перевірок військово-облікового документа з Резерв+, якщо нема інтернету. Також повідомлялося, що у застосунку Резерв+ можна підвантажити дані про бронювання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube