Чи готові українці чинити опір, якщо росія завдасть ядерного удару: результати опитування

Читать на русском

Застосування ядерної зброї в Європі вперше після закінчення "холодної війни" стало "правдоподібним сценарієм"

Читать на русском
Чи готові українці чинити опір, якщо росія завдасть ядерного удару: результати опитування
Опитування провели у листопаді 2022 року

Застосування ядерної зброї в Європі вперше після закінчення "холодної війни" стало "правдоподібним сценарієм"

Україна не збирається здаватися за жодних обставин. Навіть якщо росія застосує ядерну зброю, чим Кремль періодично погрожує. У разі продовження звичайних бомбардувань українських міст за продовження військового опору виступають 95 % громадян.

Про це пише Deutsche Welle. У разі використання росією тактичної ядерної зброї на полі бою або проти українського міста ця цифра лише трохи знизиться і становитиме 89 %, а у разі підриву бомби над Чорним морем — складе 91 %.  

Не менш однозначна картина із питанням про припинення вогню. Переважна більшість українців - 93 % - вважають прийнятною умовою для цього повне виведення російських військ, у тому числі з Криму. На варіант винести Крим за дужки згоден лише кожен десятий, 80 % — проти. Відведення російських військ на лінію станом на 24 лютого 2022 року підтримують 7 %, 85 - проти. Очевидно, мається на увазі й окупований Донбас. Варіант залишити все так, як є, має підтримку 1 %, 97 - не згодні.

Очікування в Україні від післявоєнного устрою пов'язані з Заходом. 83 % опитаних вважають, що ніколи не будуть у безпеці, поки в росії при владі буде путін. 75 % вважають, що без західних гарантій не чекають на безпеку. Приблизно стільки ж - 71 % — називають умовою безпеки постачання західної зброї. Членство в НАТО бачать гарантією дві третини - 65 % опитаних.

Наголошується, що Мюнхенська конференція безпеки вперше включила Україну до списку країн, громадян яких опитують для розрахунку нещодавно розробленого Мюнхенського індексу безпеки. Раніше у цьому списку була росія, однак цього року організатори вирішили не проводити опитування росіян через "репресії, що посилюються". Варто додати, що 17-19 лютого у Німеччині відбудеться Мюнхенська конференція з безпеки. Це один із найпрестижніших міжнародних форумів у галузі міжнародної безпеки, де беруть участь голови держав, урядів, міністри, політики та громадські діячі з десятків країн. Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав пріоритетні теми, які обговорюватимуться під час Мюнхенської безпекової конференції. Ключова – це постачання далекобійних ракет і відкриття постачання бойових літаків. Оскільки саме літаки є останнім типом зброї, який потрібно розблокувати, всі інші позиції вже відкриті. Також будуть говорити про членство України в НАТО і взагалі про майбутнє росії. Він назвав Мюнхенську безпекову конференцію важливою, оскільки в центрі уваги будуть теми, "які безпосередньо дотичні до безпеки України, Європи та світу загалом".

Загроза ядерного удару по Україні

Путін постійно погрожує застосуванням ядерної зброї, зокрема проти України. Раніше президент США Джозеф Байден оцінив ризики ядерного удару по нашій країні. Він вважає, що очільник Кремля не піде на такий крок. Міноборони його країни розробило план дій на випадок, якщо це станеться. Однак Байден відмовився розкривати подробиці, якою буде відповідь США. Наприкінці грудня 2022 року міністр оборони Італії Гвідо Крозетто заявив, що росія піде на такий крок, якщо її загрожуватиме поразка на полі бою. Американський історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер наголосив, що росія може застосувати на полі бою проти України тактичну ядерну зброю. Однак це коштуватиме її набагато дорожче, ніж будь-що. Йдеться про визнання поразки армії та втрата особливого статусу держави.

Нагадаємо, путін лякає США та Британію новою ядерною ракетою. Крім того, росія розмістила носії ядерної зброї у Криму та білорусі.

Також Інформатор писав, що чому очільник Кремля не застосує ядерну зброю проти України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.