Чи буде будівництво в заказнику "Троєщинські Луки" в Києві? Суд поставив остаточну крапку в суперечці

Чи буде будівництво в заказнику "Троєщинські Луки" в Києві? Суд поставив остаточну крапку в суперечці

Читать на русском

Стало відомо рішення суду по справі щодо забудови Троєщинських луків

Читать на русском
Суд, Троєщинські Луки
Касаційний суд Києва виніс рішення по справі щодо забудови Троєщинських луків

Стало відомо рішення суду по справі щодо забудови Троєщинських луків

Відбулося судове засідання щодо забудови заказника "Троєщинські луки". Касаційний суд виніс остаточне рішення по справі. Стало відомо, що тепер буде з цією територією.

Про це розповіла депутатка Київської ради Ксенія Семенова. За її словами, громада Києва виграла суд у справі щодо відчуження заказника "Троєщинські луки". Йдеться про територію загальною площею 375 гектарів. Таким чином, згідно з рішенням Касаційного суду Києва, територія повністю повернута у власність громади.

Слід зазначити, що ця територія простягається від рогу вулиці Милославської до озера Алмазне. Про захист території від забудови також заявили в Київській міській раді. Зазначається, що заказник "Троєщинські Луки" було створено в 2020 році для того, щоб захистити рослини з "Червоної книги". Депутати зазначають, що на цій території багато екосистем, які роблять середовище для рослин та тварин унікальним. Тому рішення суду по передачі території громаді, впевнені в Київраді, сприятиме кращому контролю цими землями.

Депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник зазначила, що у комплексі зі справжніми луками на території заказника на знижених зволожених ділянках та ділянках прилеглих до Верхнього Вигурівського озера сформувались болотисті луки. Тепер там дуже різноманітна рослинність та флора. Крім того, слід нагадати, що саме на цій території виявили велику популяцію надзвичайно рідкісної в Києві орхідеї включеної до Червоної книги України – коручки болотяної.

"На території заказника є безлічі екосистем, які створюють унікальне середовище для багатьох рослин і тварин. Рішення суду буде сприяти кращому контролю та управлінню цими землями. Це має велике значення для збереження природи та ландшафту в даній місцевості, а також для забезпечення належного благоустрою території. У комплексі зі справжніми луками на території заказника на знижених зволожених ділянках та ділянках прилеглих до Верхнього Вигурівського озера сформувались болотисті луки. Тутешня флора та рослинність дуже багаті та різноманітні", - додала Олеся Пинзеник.

Парки Києва

Раніше стало відомо, що в Києві на капітальний ремонт сходів в одному з парків планували витратити близько п'яти мільйонів гривень. Йдеться про парк у Печерському районі столиці, замовником виступало комунальне об'єднання "Київзеленбуд". Такі дані було розміщено на сайті публічних закупівель Prozorro. Підкреслюється, що планували демонтувати старі плити на сходах, укласти нові дорожні плити, облаштувати дощову каналізацію тощо. Проте в результаті укладання договору було скасовано. 

Також повідомлялося, що в багатьох парках столиці вирішили більше не косити траву. Експерти пояснили, що таким чином будуть використовувати досвід інших країн для запобігання змін клімату. В Київській міській адміністрації також підкреслили, що завдяки різноманіттю барв та форм лучних трав експертам вдається створювати нові дизайнерські композиції та цікаві ландшафти.

"Серед десятків рішень, які дозволяють містам ставати більш комфортними й екологічно безпечнішими для мешканців, вагоме місце відіграє управління трав’яним покривом, зокрема наявністю, складом трави та частотою покосів", – пояснює директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний. 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.