У Києві на місці історичної будівлі, яка двічі горіла цього року, планують звести клубний будинок з апартаментами: всі подробиці

Йдеться про споруду XIX століття (так звану "Євбаз"), яка розташована на вулиці Дмитрівській, 23-а

Історична будівля у Києві та проєкт того, що може з'явитися на її місці
У Києві планують звести клубний будинок з апартаментами на місці історичної будівлі

Історичну будівлю у Шевченківському районі Києва могли навмисне підпалити. У цьому впевнені місцеві активісти та експерти. Що хочуть побудувати на цьому місці?

Про це йдеться у матеріалі порталу Zagorodna. Будівля, розташована на вулиці Дмитрівській, 23-а в Києві, була побудована в XIX столітті. На її місці КМДА у 2021 році дозволила проєктувати, а у 2022 році – будувати клубний будинок з апартаментами. Минулого тижня на Дмитрівській, 23-а сталася пожежа. 

Знищення старовинної будівлі та подальша забудова ділянки під нею

Деревʼяно-цегляну будівлю "крамарні" (від слова "крам" – товар) звели у 1830-х роках. У ті часи вона використовувалася як склад для товарів так званої "Єврейської бази" ("Євбази"), що надалі продавалися на ринку на Галицькій площі. Протягом останніх років даний об'єкт ніяк не використовувався. 28 серпня там трапилася пожежа. 

"Це вже другий підпал будівлі. Перший трапився восени 2021 року. Тоді міськрада пропонувала розірвати договір оренди землі під вказаною спорудою із недобросовісним орендарем. Однак, далі проєкту рішення ця ідея, на жаль, так і не зайшла. Як наслідок – сьогодні історичний будинок палає вже вдруге", - наголовисв столичний пам’яткоохоронець Дмитро Перов.

Забудовники в повідомленні про початок будівельних робіт визначили клас наслідків цього будівництва – замість СС2 (середні наслідки)  - СС1 (незначні наслідки). Задля цього забудовники анонсували зведення чотириповерхової будівлі з апартаментами, хоча по факту, зважаючи на її висоту 26 метрів, вона очевидно буде дев'ятиповерховою.

"Це – стандартна фішка забудовників-відморозків. Щоб почати будувати по спрощеній процедурі та вписатися в нормативи та обмеження, вони "пишуть" про чотири поверхи, і можна елементарно, без перевірок і експертизи, отримати право будувати по класу відповідальності СС1. Отримати відразу дозвіл мінімум СС2 на заплановану дев'ятиповерхівку було б неможливо або дорого, бо наразі щільність населення і відсоток забудови ділянки мають обов'язково перевірятися при видачі дозволу, а втулити її на ділянку 3,7 сотки за нормативами теоретично неможливо. А от потім внести зміни в проєкт, або через чорного нотаріуса зареєструвати додаткові квартири, чи провести через такі самі повідомлення СС1 "реконструкцію" технічних приміщень у квартири – елементарно", - наголосив столичний експерт з містобудування Георгій Могильний.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube