У парках Києва припинили косити траву - як це пояснюють в КМДА

Стало відомо, чому в столиці не косять траву в багатьох парках

Парки Києва
У столиці вирішили не косити траву в низці парків

У парках столиці практично все літо не косять траву. Зазначається, що це робиться для збереження довкілля. Експерти пояснили, в чому сенс такої інновації. Як передає видання "Великий Київ", на близько 30 локаціях та набережних не косять траву. Експерти пояснюють це тим, що використовують досвід інших країн для запобігання змін клімату.

Представники Київської міської адміністрації зазначили, що завдяки різноманіттю барв та форм лучних трав експертам вдається створювати нові дизайнерські композиції та цікаві ландшафти. Крім того, такий досвід (відмови від постійного скошування трави) використовують також в США, Австралії, Кореї, Великобританії та Німеччині.

Зазначається, що завдяки збереженню трави в столиці покращується повітря та рівень вологості грунту. Це пояснюють тим, що комахи-запилювачі краще себе почувають в такому середовищі. Адже вони збирають пилок та нектар. 

"Серед десятків рішень, які дозволяють містам ставати більш комфортними й екологічно безпечнішими для мешканців, вагоме місце відіграє управління трав’яним покривом, зокрема наявністю, складом трави та частотою покосів", – пояснює директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний. 

При цьому відмова від скошування трави також економить бюджет. Адже на ці процеси виділяються кошти. За словами Олександра Возного, деякі європейські міста переходять від низько скошуваного газону на міські луки, які краще зберігають вологість і переносять спеку та посуху. Крім того, так використовується менше людського та технічного ресурсу. 

Водночас представники КО “Київзеленбуд” та комунальні підприємства Києва неодноразово отримували листи від громадян, які просили не викошувати траву. Хоча є й такі кияни, які просять покосити траву на території парку. Цьогоріч не косили траву на деяких ділянках в якості експерименту: експерти хотіли визначити, який буде результат.

"Надавалась перевага територіям зелених насаджень спеціального призначення, таких як розподільчі смуги, та ділянки вздовж автомобільних доріг, транзитних зон, або які розташовані на схилах та за межами зон активної рекреації, зокрема на віддалених територіях великих парків та лугопарків", - пояснив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату.

Оцінювати результати цього експерименту можна буде вже восени, коли буде завершено вегетаційний період. Зазначається, що експерти вже відмічають на обраних ділянках естетичний вигляд, який також відновлює  природні екосистеми з розвитком і збереженням біологічного різноманіття. У списку можна побачити обрані ділянки в Києві, де не будуть косити траву цьогоріч:

Список ділянок, де не будуть косити траву
Список ділянок, де не будуть косити траву

Парки в Києві

Раніше повідомлялося, що комунальне підприємство "Київзеленбуд" планує реконструкцію та капітальний ремонт трьох парків у столиці. На все це витратять понад 30 мільйонів гривень. Йдеться про парк "Орлятко" у Солом’янському районі - 19,5 млн грн, парк культури та відпочинку в Оболонському районі навколо озер Йорданське та Кирилівське – 18,6 млн грн. Вікторія Середіна, заступниця генерального директора з питань капітальних вкладень КО "Київзеленбуд", зазначила, що роботи вже розпочалися, згідно з програмою економічного та соціального розвитку Києва на 2021-2023 роки. Фінансування, за її словами, розпочалося ще в минулі роки.

Також розповідалося, що на Русанівській набережній квітне алея гортензій довжиною майже кілометр. За даними підприємства "Київзеленбуд", набережну прикрасили понад 600 кущів гортензій. Більшість з них висадили минулого року. Зазначається, що в столиці гортензії все частіше використовують в озелененні столичних парків та скверів.

"Зараз гортензії квітнуть у багатьох великих парках столиці: у "Наталці", "Перемозі", "Відрадному", "Аврорі", парку з водними об’єктами вздовж проспекту Шухевича, парку Шумського й на жилмасиві Райдужний, у Голосіївському парку імені Рильського і Парку партизанської слави. А ще у багатьох скверах", — розповів генеральний директор КО "Київзеленбуд" Олексій Король.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube