На Галерному острові у Києві планують велике будівництво
Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) почав судитися із забудовниками та Київрадою на захист Галерного острова.
Про це повідомляє КЕКЦ на своїй сторінці у Фейсбук. Там сказано, що суддя Господарського суду м. Києва В.Бондарчук днями відкрив судовий розгляд позову Київського еколого-культурного центру проти Київради та забудовників з ТОП "Галерна затока".
"КЕКЦ просить суд скасувати рішення Київради від 2007 р. та 2008 р., коли Черновецький передав ТОВ "Галерну затока" під забудову Галерний острів у Києві. Цю організацію пов'язують з іменами сумнозвісних київських забудовників Хмельницького, Іванова, а також інтернет-тролем Глебою", - додали представники КЕКЦ.
В дописі також повідомили, що Галерний острів – унікальний за своєю красою об'єкт та улюблене місце відпочинку киян. Однак, забудовники хочуть його знищити. Нещодавно петиція від КЕКЦ на сайті Київради на захист Галерного острова та створення там заповідного об,єкту набрала необхідні 6 тис. голосів.
У січні 2023 року забудовник ТОВ "Галерна затока" звернувся до Київради з проханням не приймати рішення про створення на Галерному острові пам'ятника природи "Ліс орхідей", оскільки він планує тут будувати розважальний комплекс та будинки.
“На засіданні Екологічної комісії Київради 8 березня 2023 р., коли планувалося обговорити проект рішення, підготовлений депутатом Київради Ксенією Семеновою та Київським еколого-культурним центром (КЕКЦ) з створення пам'ятника природи «Ліс орхідей», член Екологічної комісії депутат Київради Ю.Лимар заблокувала питання. На її пропозицію комісія перенесла розгляд питання про створення пам'ятника природи «Ліс орхідей». Замість цього було прийнято протокольне доручення Управлінню екології та природних ресурсів КМДА розробити Порядок (чи Правила) механізму створення об,єктів ПЗФ. До розроблення цього Порядку комісія не стала розглядати нові проекти рішень Київради про об’єкти ПЗФ”, - заявили представники КЕКЦ.
Екологи підозрюють, що можливою метою цього завдання було створення перешкод у впровадженні ініціатив екологічної спільноти щодо створення нових об’єктів ПЗФ.
“Ми підозрюємо, що депутат Лимар спеціально була направлена забудовниками до Екологічної комісії, щоб блокувати проходження проектів рішень щодо створення нових заповідних зон. Ми припускаємо, що вона відслідковувала спроби створення нових заповідних об'єктів і разом із забудовниками їх блокувала. Негарна історія з «Лісом орхідей» тому яскравий приклад. Інший подібний приклад- коли Лимар заважала створювати інший заповідний об'єкт- “Озеро Вирлиця”, - йдеться у заяві КЕКЦ.
Тоді Київський еколого-культурний центр почав кампанію з відкликання Юлії Лимар зі членів Постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики, про що екологи надіслали лист міському голові Віталію Кличку, а також разом з іншими екоНГО почали публічну кампанію з цього приводу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.