Чергова безвідповідальність: в США прокоментували ядерні погрози російського посла Вашингтону

Посол РФ в США Анатолій Антонов теж взявся говорити про ядерну війну та ядерний конфлікт

Ядерна війна
Риторика щодо ядерної війни з боку РФ для США звична, тому вона не лякає

Сполучені Штати назвали безвідповідальними та "недоречними" слова колишнього посла Росії у Вашингтоні Анатолія Антонова, який нещодавно озвучив погрози з приводу ядерного конфлікту. Антонов, який давав інтерв'ю російським ЗМІ, після повернення з США пригрозив Вашингтону ядерною війною.

Спікер Державного департаменту США Метью Міллер під час брифінгу 16 жовтня сказав, що Антонов робить не ті речі, як повинен був би робити. Риторика щодо ядерної війни з боку РФ для США звична, тому вона не лякає.

"Я вважаю, що для Росії недоречно продовжувати робити подібні заяви", – сказав він, коментуючи заяви Антонова.

Антонов, серед іншого, заявив, що рішення США дозволити Україні бити по Росії американським далекобійним озброєнням нібито спричинить "ескалацію" та "ядерний конфлікт". США не приймали такого рішення, проте Антонов явно демонструє, що Кремль боїться цього варіанту, як вогню.

Нові ядерні погрози Путіна

25 вересня президент РФ запропонував  змінити принципи застосування ядерної зброї та оновити ядерну доктрину - Основи державної політики в галузі ядерного стримування. "Агресію проти Росії з боку будь-якої неядерної держави, але за участю або за підтримки ядерної держави пропонується розглядати як їхній спільний напад на Російську Федерацію"- заявив серед іншого Путін.

Натомість в Офісі президента України зазначили, що це черговий сеанс ядерного залякування. Виступ Путіна підтверджує, що решту своїх можливостей у війні з Україною РФ вичерпала і нічого не досягла.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, зокрема, запевнив, що натяки на застосування ядерної зброї не спрацюють. А інших важелів у РФ нема. А його заступник Михайло Подоляк додав, що нова доктрина Путіна - "останній аргумент боягузів".

Ці зміни до ядерної доктрини з'явилися на тлі обговорень на Заході можливих дозволів Україні на використання західних далекобійних ракет для ударів вглиб РФ. Втім, британське видання The Times зазначає, що тривалий час Лондон та Вашингтон обговорювали дозвіл на удари. Про це навіть планували оголосити під час візиту державного секретаря США Ентоні Блінкена та міністра іноземних справ Британії Девіда Леммі до Києва 11 вересня. Але, скоріше за все, США та Велика Британія, нададуть Україні дозвіл на удари далекобійними ракетами по Росії непублічно, а поширюватися дозвіл буде тільки на застосування ракет Storm Shadow. Непублічність потрібна для збереження фактору несподіванки для росіян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube