“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Якщо війна триватиме ще довше, з України виїде ще більше людей
Якщо війна триватиме два роки, за кордон виїдуть до 5 млн українців. Значно складнішим є питання внутрішньої міграції.
Про це в ефірі телемарафону заявила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України, академік Елла Лібанова, передає Інформатор.
"Головний чинник – тривалість гарячої фази війни. Якщо вона закінчиться до кінця року, я думаю, що ми втратимо приблизно 500-600 тисяч населення. Це дуже багато, але це не катастрофа. Якщо гаряча фаза війни триватиме, скажімо, два роки, то це може бути до 5 мільйонів громадян", - сказала Лібанова.
За її словами, якщо війна триватиме ще довше, виїде ще більше людей.
"Коли рано чи пізно закінчиться дія обмежень на виїзд чоловіків 18 до 60 років, то возз'єднання родин відбудеться не в Україні, а за кордоном", - зауважила Лібанова.
Вона зазначила, що значно складнішим є питання внутрішньої міграції, адже не факт, що люди, які приїхали до відносно безпечних територій зі східних та північних областей України, повернуться додому.
"Адже росія нікуди не подінеться, вона залишиться нашим агресивним сусідом. І всі люди, які будуть повертатися, які виїхали з Чернігівської, Сумскої, Харківської областей, будуть розуміти, що повертаються у небезпечну зону. Той бізнес, який виїхав, буде розуміти, що має повернутися в небезпечну зону. Тому я не переконана в тому, що ми зможемо відновити довоєнне розміщення населення, бізнесу", - резюмувала Лібанова.
Нагадаємо, переселенці зможуть отримувати виплати прямо на вокзалах. Крім того, Латвія планує продовжити підтримку біженців з України до кінця року.
Також Інформатор писав, які виплати отримають українські біженці у Канаді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.