Через війну Україна з аграрної країни перетворилася на “суперлабораторію винаходів” - WP

У нашої країни з’являється потенціал для розроблення рішень світового рівня

Безпілотники та поля
Війна перетворила Україну на "суперлабораторію винаходів" замість аграрного напрямку

Через війну аграрна Україна зосередила зусилля на інноваційних військових продуктах, в розробках яких досягла значних успіхів. Наразі держава вже залучає інвестиції від відомих представників міжнародного бізнесу. Особливий поштовх для розвитку технологій дає необхідність отримання найвищої якості для захисту власної країни.

Про це пишуть у The Washington Post. Аналітики у своєму матеріалі дослідили, як війна змінила основний вектор діяльності України, і яких успіхів у новому напрямку вдалося їй досягти. Зокрема, аграрні технології відійшли на другий план, а країна кинули значні сили на новітні технології в сфері розробки дронів.

“Україна, яка відома сільським господарством та важкою промисловістю, не є очевидним місцем для інновацій дронів. Однак гострота війни перетворила країну на свого роду суперлабораторію винаходів, залучаючи інвестиції від хвалених бізнес-світил, включаючи колишнього виконавчого директора Google Еріка Шмідта”, – зазначили журналісти.

Окремо зазначається, що понад 200 українських компаній не просто розробляють безпілотники, а роблять це просто з військовими на передовій. Це дає можливість одразу тестувати продукт, бачити його недоліки та переваги, та покращувати його реальну, а не теоретичну ефективність. Вдосконалення цих технологій не питання заробітку, а питання захисту держави, тому продукції приділяється велика увага.

У The Washington Post додали, що українська програма “Армія дронів” вже допомогла приватним компаніям минулого року підготувати 10 тисяч операторів дронів. За наступні шість місяців планується навчити ще 10 тисяч операторів.

“За оцінками, російські військово-повітряні сили в 10 разів більші, ніж українські, але Київ тримав більшу їх частину на землі після того, як збив кілька винищувачів у перші дні конфлікту. Безпілотники дозволили Україні вести спостереження і вражати чутливі цілі далеко в тилу ворога, одночасно підвищуючи точність звичайної артилерії”, – додають журналісти.

Одна з головних переваг для компаній працювати над дронами саме в Україні – це можливість одразу протестувати продукт в реальному бою. В таких умовах усі проблеми можна помітити одразу, і оперативно їх виправити. Водночас, так продукція підтримує українські війська.

Чому таке тестування значно ефективніше, пояснив колишній керівник Uber Андрій Ліскович. Зазначається, що він покинув Кремнієву долину, аби допомогти Україні. Він каже, що на Заході не вийде просто взяти, і запустити глушник, аби перевірити дрон – для цього потрібна спеціальна ліцензія. Якщо її і вдасться отримати – то запустять засіб радіоелектронної боротьби тільки на малій площі, що не дасть змогу чітко все протестувати. В Україні ж тестування проводиться на реальному полі бою, де ворог використовує всі засоби на повну потужність.

З огляду на всі ці фактори, Ліскович також вважає, що Україна має потенціал для розроблення рішень світового рівня. Виробники отримують доповіді з фронту, що дозволяє оперативно вносити корективи в продукти. Цього не можуть собі дозволити більшість міжнародних компаній, а реальний досвід значно важливіший за всі лабораторні дослідження.

Дрони у війні

Нещодавно Пентагон попередив, що масове виробництво дронів в росії може мати вплив на перебіг бойових дій. За допомогою Ірану агресор будує на своїй території завод з виробництва безпілотників. Аналітики міноборони США кажуть, що цей завод може забезпечити ворога значно більшими запасами дронів, ніж ті, що вона могла закупити в Ірану.

Водночас, українські виробники дронів закликають не впадати у відчай. Україна також не стоїть на місці, та запускає масове виробництво нових дронів, та посилює процес створення вже відомих. До прикладу, стартувало серійне виробництво безпілотного комплексу Sirko, і це далеко не єдиний проєкт.

Нагадаємо, що на відео потрапив момент знищення пунктів спостереження в Курській області за допомогою українських дронів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube