Червінського не викрадали: суд без присутності адвокатів продовжив йому термін перебування у СІЗО

Інформація про викрадення ексрозвідника Романа Червінського виявилась неправдивою, весь цей час він перебував у Кропивницькому СІЗО та отримав новий вирок суду без присутності адвокатів

Роман Червінський
Роман Червінський був на судовому засіданні без адвокатів, останнє слово йому також не дали сказати

Полковник ССО, ексрозвідник Роман Червінський, про викрадення якого заявили у понеділок вдень його адвокати, знайшовся у слідчому ізоляторі. Виявилось, що у його справі вже відбулось судове засідання, на якому Червінському продовжили термін перебування під вартою. Адвокати заявляють про порушення законодавства: суд пройшов без участі захисту, а останнє слово їхньому підлеглому суддя не дав сказати. 

Про це розповіла адвокатка Людмила Куса. Вона пояснила, що у понеділок, 22 квітня, отримала на електронну пошту листа, у якому йдеться про вирок її підзахисному щодо продовження терміну тримання під вартою. А 20 квітня о 00:20 годині вона подала до Кропивницького районного управління поліції заяву про викрадення Червінського - адже адвокатів випровадили із зали суду через постійні повітряні тривоги, і вони не знали, де перебуває Червінський.

Адвокати висловлювали припущення, що полковника викрали. Дружина не могла передати йому їжу - полковник потребує спеціальної дієти через хворобу. А деякі пабліки писали, що його нібито могли передати росіянам. Виявилось, що це не так - весь цей час він був у СІЗО без можливості зв'язатися з адвокатами й рідними. 

За інформацією Кіровоградського районного суду, яка з'явилась на офіційному сайті лише близько опівдня 22 квітня, ще 19 квітня Роману Червінському продовжили запобіжний захід - тримання під вартою до 17 червня 2024 року. Підготовче засідання у справі перенесли на 24 травня на 11:40. Стало відомо, що від п'ятниці, 19 квітня, Червінський перебуває у Кропивницькому слідчому ізоляторі - а рідні й захисники нічого про це не знають. 

Ще один адвокат Червінського, Сергій Лисенко, заявив у понеділок про грубе порушення прав його підзахисного під час цього засідання. Юрист каже, що подаватиме апеляцію.  

"Адвокатів вивели через повітряну тривогу, але засідання все ж відбулося. До розгляду цього питання не залучали навіть адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу, що є грубим порушенням права на захист. Оскільки стаття Кримінального кодексу, за якою обвинувачують Червінського, передбачає покарання понад 10 років, питання про продовження тримання під вартою має обовʼязково розглядатися в присутності захисників", - наголосив Лисенко. 

Адвокат пояснив: хоча суд і послався на статтю 615 КПК, в якій йдеться про особливий режим кримінального провадження в умовах воєнного стану, однак зробив це необґрунтовано і незаконно. Адже право на захист ця стаття аж ніяк не скасовує. 

"Думка Червінського, який теж був присутній в засіданні, судом не заслухана і не врахована. Ми подаємо апеляцію. Якщо нам відмовлять у розгляді апеляції, будемо звертатись до касаційної інстанції", - сказав адвокат.

За що судять Червінського

На момент вторгнення росії в Україну Червінський служив у підрозділі Сил спеціальних операцій України. Зараз він перебуває у СІЗО від квітня 2023 року. Полковника звинувачують у зловживанні владою під час спроби виманити російського пілота в Україну. У липні 2022 року він видав координати українського аеродрому, куди росіянин мав приземлити гелікоптер. Але окупант Червінського обманув, через що сталася трагедія: знаючи координати аеродрому, армія РФ вдарила по ньому ракетами. Через атаку один український військовий загинув і 17 отримали поранення. СБУ України вважає, що Червінський перевищив свої повноваження і спланував спецоперацію фактично наодинці, не поставивши до відома керівництво - власне нинішня судова справа стосується тих подій. 

Роман Червінський не погоджується з обвинуваченням і називає свій арешт і судовий процес особистою помстою Андрія Єрмака за зовсім іншу справу. Каже, глава Офісу президента України мститься йому за зрив операції із затриманням членів ПВК Вагнер у 2020 році. Тоді Червінський керував складним планом із заманювання бійців російського угруповання найманців Вагнера в Білорусь з метою їх захоплення та доставлення в Україну для пред’явлення звинувачень. Але вагнерівців попередили й захоплення не сталося - Червінський стверджує, що зробили це за особистим дорученням Єрмака. 

Нагадаємо, раніше газета The Washington Post заявила, що Роман Червінський нібито координував атаки на російські газопроводи Північний потік та Північний потік - 2. Сам він називає це безглуздим обвинуваченням й доводить докази того, що не мав жодного стосунку до підривів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube