Це стосується питань нашої безпеки: у Вірменії повністю ратифікують Римський статут МКС

Читать на русском

У випадку офіційного прийняття рішення країна повинна буде заарештувати путіна в разі прибуття в країну

Читать на русском
Нікол Пашинян
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян

У випадку офіційного прийняття рішення країна повинна буде заарештувати путіна в разі прибуття в країну

У Вірменії Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС) буде повністю ратифікований. Уряд країни вже направив його до парламенту. Першочергово це робиться для безпеки держави. Крім цього, таким чином Вірменія візьме на себе зобов'язання виконати ордер на арешт путіна у разі його прибуття до країни. 
 
Про ратифікування статуту МКС повідомив прем'єр-міністр країни Нікол Пашинян, пише газета "Armenpress". Відповідна заява була оголошена під час урядової години в Національних зборах.
"Уряд направив Римський статут МКС до парламенту, і, відповідно до моєї позиції та позиції нашої фракції, він буде повністю ратифікований", - зауважив Пашинян.
За його словами, це рішення не стосується відносин між росією та Вірменією. Першочергово це робиться через питання безпеки країни.
"Це не має жодного стосунку до відносин Вірменії та Росії, це стосується питань нашої безпеки", - додав прем'єр-міністр.
Уряд Вірменії направив Римський статут Міжнародного кримінального суду до Національних зборів для ратифікації 1 вересня. Втім віцеспікер парламенту Акоп Аршакян заявив, що Вірменія не збирається арештовувати президента росії Володимира Путіна на підставі ордера Міжнародного кримінального суду навіть після ратифікації парламентом країни Римського статуту.

Ордер на арешт путіна

Ще на початку березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт президента росії володимира путіна, його зможуть арештувати, як тільки він виїде за межі рф. Йдеться про 122 країни, які ратифікували Римський статут та визнають юрисдикцію Міжнародного суду. путін не зможе виїхати не лише до країн Європи, Південної Америки, а й до Монголії, Грузії та багатьох африканських країн.

Не дивлячись на Римський статут, нещодавно президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив що російського диктатора володимира путіна не заарештують у Бразилії, якщо він прийме рішення відвідати зустріч G20 у Ріо-де-Жанейро наступного, 2024 року. Втім, незабаром він реабілітувався та надав ще одну заяву. 

"Якщо Путін вирішить приєднатися до саміту наступного року, то рішення про можливий арешт має приймати судова влада, а не мій уряд", - сказав Лула.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.