У Вірменії пообіцяли не арештовувати путіна попри зобовʼязання перед світом

Читать на русском

Єреван почав ратифікацію статуту, бо хотів застосувати його норми проти Азербайджану і не очікував арешту свого союзника по ОДКБ

Читать на русском
Путін у  Єревані
Путін може вільно їхати до Єревану

Єреван почав ратифікацію статуту, бо хотів застосувати його норми проти Азербайджану і не очікував арешту свого союзника по ОДКБ

Акоп Аршакян, віцеспікер парламенту Вірменії, заявив, що його країна не буде арештовувати вождя росіян володимира путіна, якщо він з’явиться на підконтрольній уряду території. Так Єреван відреагував на «побоювання» російської федерації через ймовірну ратифікацію Римського статуту. Країни, які ратифікували статут, повинні визнавати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт путіна.

Акоп Аршакян заявив про це в інтерв’ю агенції «Арменпресс». Посадовець повідомив, що Вірменія вирішила приєднатись до Римського статуту торік через «агресію Азербайджану». Єреван не очікував, що через кілька місяців опиниться в «незручній ситуації», адже очільника росії, союзника Вірменії по ОДКБ, оголосили в міжнародний розшук.

Акоп Аршакян
Акоп Аршакян, каже, що не Вірмени не будуть арештовувати путіна. Фото: 1Lurer

«Я маю на увазі, рішення Конституційного суду не визнає винним нікого, ні в якому питанні й не вимагає кроків до арешту будь-кого. А уряд Вірменії в грудні 2022 року, звісно, не міг ні вгадати, ні передбачити ймовірність і зміст конкретних рішень Міжнародного кримінального суду в березні», — підкреслив Аршакян.

Аршакян запевнив, що «в правлячої партії і команди немає наміру або бажання» арештовувати путіна. Тож тепер путін може вільно подорожувати по Вірменії

«Зрозуміло одне: ми почули побоювання, висловлені російською федерацією, і я думаю, що ми зможемо домогтися того, щоб забезпечення подальшого процесу, пов’язаного з Римським статутом, не завдавало шкоди стратегічним відносинам між Вірменією і росією», — додав він.

Що цьому передувало

Вірменія підписала Римський статут ще в 1998 році, але не ратифікувала через рішення Конституційного суду у 2004 році. Суд визнав статут «суперечливим» до тодішньої конституції.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт вождя росіян путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової за викрадення українських дітей. Тож їм загрожує арешт у країнах, які ратифікували Римський статут та визнають юрисдикцію суду. Йдеться про більш ніж 120 країн.

24 березня Конституційний суд Вірменії заявив, що Римський статут Міжнародного кримінального суду відповідає основному закону країни, тож тепер можна його ратифікувати. Після рішення суду депутат, від правлячої партії Гагік Мелконян зазначив, що Вірменія повинна затримати кремлівського диктатора, що викликало бурхливу реакцію росіян.

Інформатор раніше писав про те, як нейромережа бачить суд над путіним у Гаазі. Ми також розповідали, що Німеччина заявила, що країна готова виконати ордер на арешт путіна, тож заступник голови ради безпеки й колишній президент країни-окупанта Дмитро Медведєв пригрозив ракетним ударом, у відповідь на такий крок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.