Це підробка! Як за за лічені хвилини визначити справжню сметану - відео

Для цього вам знадобиться лише гаряча вода

Сметана - отрута
Перевірити якість продуктів за допомогою найпростіших, але дуже ефективних способів

Щоб продовжити термін придатності сметани та здешевити її виробництво, деякі компанії додають у продукт загусники, пальмову олію, молочний порошок, соєве борошно. При цьому зовні і до смаку вона може не відрізнятися від натуральної. Як перевірити якість продуктів за допомогою найпростіших, але дуже ефективних способів.

Як вибрати якісну сметану

Консистенція - важлива ознака якості. Ознакою доброякісності є густота. Наскільки сметана густа та в'язка - залежить від ступеня жирності та температури зберігання. Рідка консистенція виходить найчастіше не через недостатню жирність, а через незадовільний склад сировини, порушення технологічних режимів пастеризації, гомогенізації, дозрівання, заквашування і сквашування вершків, порушення умов фасування та зберігання.

Як і в будь-якого іншого молочного продукту, консистенція має бути однорідною. Однозначно - не вибирайте сметану з грудками, згустками, крупинками, з сироваткою, що виділилася. Дефектом консистенції є слизова оболонка, що з'являється внаслідок розвитку слизоутворюючих мікроорганізмів. Продукт з ознаками бродіння також придатний до вживання.

Деякі виробники використовують для покращення консистенції сметани крохмаль. Його наявність дуже просто виявити в домашніх умовах: йод або люголь змішайте з невеликою порцією сметани та спостерігайте за реакцією. Якщо вона залишиться жовто-коричневою, все гаразд, а неякісна сметана, що містить крохмаль, посиніє.

Ще одна легка перевірка: нанесіть продукт тонким шаром на скло і подивіться, що станеться, коли сметана висохне. Справжня сметана утворює рівний білий шар, а недоброякісна дасть розлучення, які легко помітні на просвіт.

Можна перевірити сметану водою. Розчинити ложку сметани у гарячій воді, але не в окропі. Справжня сметана добре розчиняється у воді, а погана осяде на дні пластівцями.

Також як загусник часто використовують желатин, карагенан і гуарову камедь, але в домашніх умовах їх виявити не вийде.

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 

Публикация от Gleb Repich (@glebrepich)

Раніше Інформатор писав про те, як швидко перевірити мед на натуральність.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube