На ринку можна знайти величезну кількість підробок, якість яких викликає великі сумніви
Мед - один із найбагатших корисними елементами натуральних продуктів. Він часто використовується не просто як ласощі, але і як допомога при різних проблемах здоров'я. Великий попит на мед викликає відповідну реакцію шахраїв. Чи можна підробити мед? Так, на ринку можна знайти величезну кількість підробок, якість яких викликає великі сумніви.
Тягучий чи ні? Про натуральний мед не можна сказати, що він рідкий. Ознака натуральності продукту - це стан тягучості при нагріванні до 20 градусів. При нагріванні необхідно помішувати ложкою. Якщо вийняти ложку з ємності, де мед нагрівається і почати крутити її навколо осі, ознакою правильної консистенції буде навертання маси на ложку. У жодному разі мед не повинен стікати. Якщо так відбувається, значить, натуральність продукту можна поставити під сумнів.
Смак. Якщо мед розбавили водою або рано викачали, почнеться бродіння і він набуде кислуватий смак, запахне брагою, а зверху з'явиться піна. Натуральний нерозбавлений мед буде солодким або навіть гіркуватим, але приємним на смак. Але в жодному разі - не кислим.
Вага. Мед має високу густину і тому важкий. Літр важить 1,3-1,5 кг. Незрілий мед буде легшим.
Ще один тест на наявність води, якої бути не повинно, можна провести за допомогою шматочка хліба. Його просто треба опустити в мед на 10 хвилин, після чого витягти. У натуральному якісному меді хліб повинен затвердіти, а в підробленому він розм'якне.
Перевірка краплею спирту та йоду. Розведіть чайну ложку меду в половині склянки гарячої води: низькоякісний не розчиниться повністю, а якщо влити в отриману рідину трохи спирту, вона ще й стане каламутною. Розчин справжнього меду після всіх цих маніпуляцій залишається прозорим, як сльоза, і дасть збій лише тоді, коли він падевий з хвойних дерев. До речі, всі добавки випливуть або осядуть, якщо ви візьмете для перевірки дистилят. У цю ж суміш можна капнути і йоду, і якщо продавець підмішав крохмаль, вона посиніє. А при додаванні оцту можуть піти бульбашки: явні ознаки, що в мед потрапив крейда.
Перевірка вогнем. Якщо взяти дріт і розжарити його на відкритому вогні, а потім занурити в мед, то до дроту не повинна прилипнути клейка маса. Розжарити дріт з нержавіючої сталі можна за допомогою простої запальнички. Навіть дроту тонкого діаметру вистачить, щоб відрізнити натурпродукт від підробки. Ще хорошим способом, щоб перевірити натуральність меду - взяти і підпалити його в буквальному значенні слова. Неможливо, щоб якісний медовий склад спалахнув. Неякісний продукт при нагріванні полум'ям може змінити колір на темно-коричневий, оплавитись і навіть почати виснажувати різкий хімічний запах. Карамельний запах меду при нагріванні також є ознакою неякісного виробництва.
Перевірити мед оцтом. У розведений у воді мед капніть трохи оцту. Підробка утворює піну, а натуральний мед не змінить свого вигляду.
Перевірка меду щіпкою крохмалю. Останній спосіб - посипати крапельку меду щіпкою крохмалю. В ідеалі білий порошок так і залишиться окремим шаром, а ось штучно змішаний мед неодмінно вступить із ним у якусь реакцію.
Перед тим як відправитися закуповуватися медом на весь рік, подумайте про те, які сорти бувають, і яким кольором вони відрізняються - це теж може зіграти вам на руку в пошуках натурального меду. Наприклад, гречаний мед має бути коричневим, квітковий - золотаво-жовтим, липовий - янтарним, а гірчичний - кремово-жовтим. Неприродньо білий колір меду - привід задуматися, тому що деякі виробники не вивозять бджіл для збирання нектару, а просто годують нещасних цукром. Мед, що виходить, звичайно, не має ніяких цінних властивостей.
Раніше Інформатор писав про дев'ять геніальних ідей для порятунку продуктів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.