Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Армія Ізраїлю послалася на "вторинну детонацію", яка могла виникнути внаслідок удару
Армія Ізраїлю у вівторок, 28 травня, показала попередні висновки розслідування загибелі мирних палестинців у таборі на заході міста Рафах. Це сталось під час ракетної атаки по місту з боку ЦАХАЛ. Начебто причиною масштабної пожежі, що забрала життя щонайменше 45 цивільних, стала "вторинна детонація".
Про це повідомили у пресслужбу армії Ізраїлю. Зазначається, що ЦАХАЛ, перш ніж завдати удару по Рафаху, детально перевірив інформацію розвідки. А тільки потім запустив ракети по місцях дислокації командирів ХАМАС. База знаходиться майже за два кілометри від табору.
У ЦАХАЛ додали, що навіть били по бойовиках боєприпасами з 17-кілограмовими боєголовками, щоб не спричинити масштабних руйнувань й не нашкодити мирним мешканцям. Ймовірно в районі удару зберігались ракети чи інше озброєння, яке й спричинило вибух.
ЦАХАЛ продовжує знищувати бойовиків ХАМАС. Вони вже майже звільнили від них Сектор Гази, але ще є територія, яка досі перебуває під контролем ХАМАС. Проте останній обстріл викликав шквал критики, бо припав на табір, де мешкали сотні біженців. Відомо про загибель 45 цивільних. Ще майже 200 палестинців дістали поранення.
Міжнародний суд ООН зобов’язав Ізраїль припинити військовий наступ на Рафах, виконуючи зобов’язання за Конвенцією щодо запобігання геноциду. Ще Ізраїль має забезпечити надходження гуманітарної допомоги через пункт пропуску з Єгиптом. Але прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу не згоден з таким рішенням суду.
Також не підтримують військову операцію Ізраїлю в Рафаху й США. Зокрема Джо Байден вимагав від Нетаньяху, щоб Тель-Авів не робив наземну операцію в Газі без плану захисту цивільного населення.
Радбез ООН ухвалив резолюцію із закликом негайно припинити вогонь у Секторі Гази. Варто зазначити, що цей удар став відповіддю на обстріл бойовиками Ізраїля, який вони вчинили вперше за чотири місяці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.