Низка країн ЄС оголосила про визнання Палестинської держави - Ізраїль погрожує наслідками

Європейські столиці заявляють про свою підтримку палестинців та запевняють, що визнання державного статусу утворення сприятиме встановленню стабільності та безпеки в регіоні

Педро Санчес та Йонас Гар Стере
Норвегія та Іспанія скоординували свої дії

Норвегія офіційно визнала існування Палестинської держави. Таке ж рішення прийняла Іспанія. Ірландія має намір визнати Палестину найближчим часом. У зв’язку із цими подіями Ізраїль терміново відкликає послів для консультацій.

Як повідомляє видання NRK, прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере оголосив, що рішення вступить у дію 28 травня. Визнання Палестини, на думку норвежських парламентарів, дасть можливість встановити мир на Близькому Сході, адже вбудує країну в систему міжнародних відносин. Водночас парламент Іспанії проголосував за аналогічну постанову за поданням премʼєр-міністра країни Педро Санчеса. На його думку, палестинці зазнають несправедливих утисків.

«Ми збираємося продовжувати підтримувати палестинців у всьому, що в наших силах», — сказав він під час виступу в парламенті.

За даними джерел Politico, Ірландія теж готується визнати Палестину. Швеція зробила це у 2013 році, ставши першою країною ЄС, яка пішла на такий крок.

Ізраїль різко протестує проти таких дій, оскільки, на думку Єрусалиму, це підбадьорить антиізраїльські рухи й надасть їм новий поштовх. Країна викликає своїх послів для «термінових консультацій» і погрожує «тяжкими наслідками».

«Сьогоднішнє рішення є сигналом палестинцям і всьому світу: тероризм окупається. Після того, як терористична організація ХАМАС здійснила найбільшу різанину євреїв із часів Голокосту, після вчинення жахливих сексуальних злочинів, свідками яких став увесь світ, ці країни вирішили винагородити ХАМАС та Іран, визнавши палестинську державу», — протестує очільник ізраїльського МЗС Ізраел Кац.

"Палестинське питання"

Питання визнання Палестини залишається одним із найважливіших і найскладніших у міжнародній політиці. Починаючи з 1988 року, коли про це було оголошено,145 країн зі 193 держав-членів ООН офіційно визнали незалежність палестинської держави. У листопаді 2012 року Генеральна асамблея ООН надала Палестині статус держави-спостерігача, після чого Міжнародний кримінальний суд підтвердив державний статус  Палестини.

Це розширило юрисдикцію МКС і у 2024 році дало змогу прокурору Каріму Хану подати запит на ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху та міністра оборони Йоава Галанта. Тепер авторитарний альянс використовує Палестину щоби підірвати світовий порядок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube