Ізраїль завдав удару по табору біженців у Рафасі та назвав це трагічною помилкою: світ жорстко засудив атаку з сотнями жертв

Читать на русском

Удар по табору біженців у місті Рафах викликав різке засудження з боку Європейського союзу, ООН, Єгипту, Катару, Франції та інших держав

Читать на русском
Рафах
Ізраїль каже, що вже розслідує удар по табору з біженцями

Удар по табору біженців у місті Рафах викликав різке засудження з боку Європейського союзу, ООН, Єгипту, Катару, Франції та інших держав

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу прокоментував авіаудар ЦАХАЛу по табору біженців у місті Рафах на півдні Сектора Гази, який стався у неділю, 26 травня. Він назвав цей інцидент "трагічною помилкою". Відомо, що внаслідок атаки загинули щонайменше 45 цивільних, ще понад 200 дістали поранення. Серед них - багато жінок та дітей.

Про це пише Times of Israel. Видання зазначає, що ціллю удару були двоє високопосадовців ХАМАС, але також були вбиті десятки палестинських біженців, які ховалися в наметах у Рафасі.

"Попри наші зусилля не завдати шкоди цивільним особам, сталася трагічна помилка. Ми розслідуємо інцидент", - заявив Нетаньягу.

Удар по табору біженців викликав різке засудження з боку Європейського союзу, ООН, Єгипту, Катару, Саудівської Аравії, Франції та інших держав. На атаку, в результаті якої загинули цивільні, відреагували так:

  • ЄС провів "серйозну" дискусію щодо можливості введення санкцій проти Ізраїлю;
  • Рада безпеки ООН скликала екстрене засідання;
  • Рада нацбезпеки США охарактеризувала кадри з наслідками удару по Рафаху як "душерозривні";
  • президент Франції Еммануель Макрон заявив, що обурений ударами та закликав до припинення вогню;
  • керівник зовнішньої політики ЄС Жозеп Боррель заявив, що Ізраїль повинен виконати рішення Міжнародного суду (йдеться про припинення військового наступу на Рафах);
  • президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган назвав удар "різаниною" та заявив, що його країна "зробить усе від неї залежне, щоб притягнути ізраїльських чиновників до відповідальності";
  • Катар заявив, що удар Ізраїлю по табору у місті Рафах може перешкодити переговорам, спрямованим на звільнення заручників й досягнення режиму припинення вогню в Секторі Гази. Міністерство закордонних справ Катару заявило, що удар є "серйозним порушенням міжнародних законів" та висловило стурбованість тим, що це "ускладнить поточні посередницькі зусилля".

"У Газі немає безпечного місця. Цей жах повинен припинитися", - сказав голова ООН Антоніу Гутерріш.

Під час авіаудару по місту Рафах армія Ізраїлю все ж ліквідувала двох топкомандирів ХАМАСу, відповідальних за теракти на Західному березі річки Йордан. Йдеться про Яссін Рабія, очільника штабу на Західному березі річки Йордан та Халед Наджара, іншого старшого члена підрозділу.

Органи охорони здоров'я ХАМАСу заявили, що близько 45 людей загинули під час удару, який припав й на табір з наметами, в якому тисячі людей знайшли притулок. При цьому багато з них вже неодноразово переміщалися через війну. За даними CNN, ще 200 людей отримали поранення.

Кадри з наслідками удару по табору
Кадри з наслідками удару по табору

Як пише Times of Israel, військове джерело видання повідомило, що під час удару використали дві адаптовані для таких цілей ракети зі зменшеною в розмірах боєголовкою. Армія Ізраїлю каже, що цей трагічний удар відбувся не у визначеній гуманітарній зоні в регіоні Аль-Мавасі на узбережжі, куди військові закликали палестинців евакуюватися останніми тижнями. Палестинці у відповідь пояснили, що та зона повністю перенаселена, що змушує біженців шукати прилеглі території для укриття.

Напад на Рафах

Рафах розташований на південному кордоні з Єгиптом. Місто має стратегічне значення для переміщення людей та вантажів, через нього здійснюється трафік озброєнь до Гази, воно є оплотом ХАМАС. Водночас сотні тисяч палестинців мігрували сюди, сподіваючись отримати спокій.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявляв, що ізраїльська армія у будь-якому випадку проведе операцію у Рафаху на півдні Сектора Гази. Навіть якщо терористи звільнять всіх заручників. Наступ ЦАХАЛ не підтримали США. Зокрема, президент США Джо Байден у телефонних переговорах з ізраїльським прем'єром Біньяміном Нетаньяху у квітні вимагав, щоб Тель-Авів не робив наземну операцію в Газі без плану захисту цивільного населення. Державний секретар США Ентоні Блінкен 12 травня також  нагадував про це. Тому Вашингтон вирішив не постачати ЦАХАЛ деякі типи озброєння, зокрема важкі бомби, для цієї військової операції. Окрім того, США хочуть розробити план дій після закінчення війни у Газі.

7 травня армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) встановила контроль за палестинською частиною КПП "Рафах". В ході нічного наступу ліквідовано близько 20 бойовиків і виявлено три важливі підземні тунелі. Пізніше Міжнародний суд ООН постановив, що Ізраїль має зупинити військові дії у місті Рафах та забезпечити надходження гуманітарної допомоги через пункт пропуску з Єгиптом. Таке рішення було ухвалене у відповідь на міждержавну скаргу, подану ПАР.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.