Бронювання в Україні заморозили через обурення Зеленського - ЗМІ

Число заброньованих від мобілізації працівників досягло 1,5 мільйона, президент доручив розібратися, чому так багато

володимир зеленський, денис шмигаль, кабмін, шеврон зсу
Зеленський чекає від міністрів аудиту рішень з бронювання, а поки що воно припиняється у тому вигляді, в якому працювало в Україні останні місяці

Стала відомою причина рішення Кабінету Міністрів України, який 8 жовтня призупинив процес бронювання від мобілізації працівників підприємств України. Це сталося через те, що президент України Володимир Зеленський обурився, дізнавшись про актуальну кількість заброньованих. Про це заявила 9 жовтня Економічна правда.

Щодо обурення президента, про нього ЕП розповів анонімний співрозмовник. Видання стверджує, що на нараді лунала цифра у 1,5 млн заброньованих.

"Президент був на нараді. Обурювався, що забронювали 1,5 мільйона", - пояснив співрозмовник ЕП причину ухвалення відповідного рішення.

Тепер до 15 листопада планується провести аудит (нагадаємо, аудит - улюблена забава Зеленського з перших днів президентства, і вона продовжується) рішень про визначення критично важливих підприємств та організацій. Про це йдеться у документі з рішення уряду за підсумками наради, яке є у розпорядженні ЕП.

Посилаючись на документ, видання пише, що Мінекономіки має проаналізувати результати й до 20 листопада поінформувати Кабінет Міністрів. Також Мінекономіки разом з Міноборони мають підготувати та презентувати уряду проєкт у якому, зокрема, передбачено розробка рішення щодо перевірки обґрунтованості бронювання військовозобов'язаних та можливого скасування відстрочки від призову в разі виявлення необґрунтованих випадків.

"Зупинення до 15 листопада 2024 р. дії положень Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки", - йдеться у документі.

Центральним органам виконавчої влади, обласним адміністраціям та іншим державним органам рекомендовано утриматися від прийняття рішень про визначення таких підприємств до врегулювання цього питання.

Бронювання працівників в України

Нагадаємо, уряд 8 жовтня ухвалив протокольне рішення, яким частково зупинив дію критеріїв для бронювання до 15 листопада 2024 року. Відповідний витяг з протоколу опублікувало The Page.

Так, можливість надалі визначати критичні підприємства та громадські організації поки залишиться у міністерств, але буди зупинене для інших суб’єктів. Судячи з витягу, пропозицію вніс перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк.

Забронювати військовозобов’язаного - означає надати йому відстрочку від мобілізації. Останні зміни в порядок бронювання були внесені 5 червня 2024 року. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка вносить зміни в порядок бронювання військовозобов’язаних працівників, затверджений у січні 2023 року.

Інформатор розписав, як працює бронювання працівників в Україні станом на початок жовтня 2024 року. Однак щонайменше до 15 листопада ця інформація, як і сам процес, "заморожена".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube