Зеленський та Сирський досі не повідомили результати великого аудиту армії й чим займаються мобілізовані - WP

Читать на русском

Сирському доручили провести ревізію особового складу Збройних сил, щоб знайти більше придатних до бойових дій військовослужбовців, проте результати аудиту досі невідомі

Читать на русском
Сирський
Керівництво України все ще не вирішило, як набрати більше людей до лав ЗСУ

Сирському доручили провести ревізію особового складу Збройних сил, щоб знайти більше придатних до бойових дій військовослужбовців, проте результати аудиту досі невідомі

Президент України Володимир Зеленський та його вище військове командування досі не спромоглися розробити чіткий план мобілізації, щоб набрати додаткові війська, які зараз критично необхідні для оборони держави. Пройшов вже майже місяць зі зміни головнокомандувача ЗСУ, проте Сирський все ще не презентував нову стратегію щодо мобілізації. До того ж ні військове, ні політичне керівництво України досі не пояснили куди "зникли" 700 тисяч мобілізованих, які мали бути на фронті й через яких мав бути проведений аудит армії.

Про це пише The Washington Post. Видання зазначає, що нездатність Зеленського досягти політичного консенсусу щодо стратегії мобілізації - попри багатомісячні попередження про серйозну нестачу підготовлених військ на фронті - викликала глибокі розбіжності в українському парламенті та загалом в українському суспільстві.

"Це призвело до того, що військові покладаються на безладні зусилля по набору солдатів, і посіяло паніку серед чоловіків призовного віку. Багато людей ховаються, побоюючись, що їх покличуть у погано оснащену армію та відправлять на вірну смерть, оскільки допомога Україні у Вашингтоні залишається в глухому куті", - йдеться в повідомленні.

The Washington Post зауважує, що питання, як поповнити ряди, поставила Зеленського перед чи не найбільшим викликом для його керівництва з початку вторгнення в лютому 2022 року. Відсутність чіткої мобілізаційної стратегії - або хоча б згоди щодо того, скільки ще військ потрібно Україні - вплинуло на звільнення Залужного у лютому. Проте новий головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський поки що не вніс нової ясності.

Видання пише, що Сирському доручили провести ревізію особового складу Збройних сил, щоб знайти більше придатних до бойових дій військовослужбовців. Це сталося після того, як у Зеленського повідомили, що з 1 мільйона мобілізованих лише близько 300 тисяч воювали на передовій.

"Проте майже через місяць після підвищення Сирського ніхто у військовому керівництві чи адміністрації президента так і не пояснив, де знаходяться ці 700 000 осіб і чим вони займаються", - йдеться в статті.

Зменшення чисельності боєздатних військ України, як пише видання, призвело до стратегічної кризи, яка принаймі частково стала причиною нещодавнього відступу з Авдіївки. Уповноважений представник Міноборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець заявив, що громадяни призовного віку повинні змиритися з тим, що "більше не час сидіти вдома".

"Цілком можливо, що росіяни незабаром підуть набагато ближче, якщо їх ніхто не зупинить. Якщо, крім браку боєприпасів, зброї, снарядів і так далі, у нас бракує особового складу, це трагедія", - сказав Бежевець.

Народний депутат від партії "Голос" Ярослав Юрчишин заявив, що депутати шукають "відповідний механізм мотивації" для заохочення українців до призову. Зокрема, бонуси за знищення російської техніки та нові фінансові пільги для ветеранів.

"Це важка дискусія, тому що раніше ми мобілізували вмотивованих людей. Тепер ми повинні мотивувати наших людей служити в армії", - сказав Юрчишин.

З мільйона мобілізованих воюють лише 300 тисяч

Одразу після звільнення Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, повідомив, що з майже мільйона осіб, що були призвані для захисту держави, реально брали участь у бойових діях лише 200 000 - 300 000 військових. За його словами, цю ситуацію мав вирішити новий Головком ЗСУ. Тоді Подоляк заявив, що Сирський має визначити оптимальний спосіб використання мобілізованих військових і розробити стратегію ротації, щоб забезпечити ефективну роботу армії. Подоляк анонсував аудит, який має відбутися під керівництвом Сирського, для того, щоб чітко визначити, хто і де знаходиться серед військових, і які потреби потрібно вирішувати в першу чергу.

Але надалі про те, що головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський "готує великий аудит" армії заговорили вже 21 лютого. Про майбутню перевірку армії заявив президент України Володимир Зеленський на зустрічі з фракцією "Слуга народу". Він сказав, що є багато військових, які жодного разу не були в зоні бойових дій. Цих людей, ймовірно, після аудиту відправлятимуть на фронт.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

З’ясовувалося, що БЕБ працює на кшталт податкової міліції - проводяться облави та обшуки. Чи це просто випадковість, що в БЕБ такий контингент колишніх міліціонерів, чи це свідомий процес саботажу? Дізнайтеся більше про цю ситуацію у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.