Всі подробиці таємного візиту художника Бенксі до Київської області

Читать на русском

Віртуальна реальність у повсякденному житті

Читать на русском
Всі подробиці таємного візиту художника Бенксі до Київської області
Про Бородянку має дізнатися весь світ

Віртуальна реальність у повсякденному житті

Вчора від знімальної групи проекту Borodyanka: unreal reality стало відомо, що на Київщині побував всесвітньо відомий художник Бенксі. Художник залишив після свого візиту графіті на стінах зруйнованих будинків. А сьогодні стали відомі подробиці цього візиту.

Події, які відбулися у Бородянці під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, ще доведеться всебічно вивчити. Але вже сьогодні слід привернути до них увагу всього світу. З цією метою знімальна група проекту «Бородянка: нереальна реальність» прибула до сумнозвісного селища міського типу під Києвом. І під час зйомок було побачено графіті на стінах обгорілих будинків. За стилем вони нагадували роботи Бенксі, але підтвердження від самого художника не було. І ось учора у своєму Instagram Бенксі підтвердив: автор робіт саме він (принаймні однієї з робіт). Це перші роботи Бенксі у 2022 році.

Знімальна група проекту Borodyanka: unreal reality зняла графіті у форматі відео 360 для шоломів віртуальної реальності. Перше графіті зображує гімнастку, яке використовує як опору уламок стіни. На другому маленька спортсменка збиває з ніг дорослого дзюдоїста – явна алюзія на путіна.

Малюнок, який надихає
Малюнок, який надихає

У чому цінність робіт Бенксі?


Усього ж художника «підозрюють» у шести нових графіті на Київщині: у Бородянці, Гостомелі, Ірпені та Горенці. Художник намалював свої роботи на будинках, які, найімовірніше, будуть знесені, адже вони вже непридатні для подальшого використання. Від цього цінність тимчасової виставки зростає. Відомі випадки, коли аналогічні роботи Бенкс вирізалися разом з бетоном і поміщалися під скло. Не дивно, бо їхня вартість вимірюється у семизначних цифрах у доларовому еквіваленті. Але головна цінність цих робіт навіть не в грошах. Вчора стало відомо, що це насправді справа рук Бенксі. Сьогодні вже до Бородянки приїхали іноземні та українські кореспонденти. Спілкувалися з мешканцями, фотографувалися на тлі графіті, годували бездомних тварин. Соціальний резонанс вийшов величезним. Головні герої бородянських робіт митця – діти. Які найбільше постраждали від цієї війни, і яким надалі доведеться усувати її наслідки. Як результат – до Бородянки зараз прикута пильна увага цивілізованого світу.

Погляд з іншого ракурсу
Погляд з іншого ракурсу

 

Бородянка: нереальна реальність

Імерсивне документальне VR-кіно Borodyanka: unreal reality знімається за підтримки Українського культурного фонду. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.